Facebook zapewnia: nie czytaliśmy wiadomości użytkowników

27-02-2012, 09:42

O tym, że pracownicy społecznościowego giganta czytają SMS-y użytkowników, wykorzystując do tego nową aplikację dla Androida, informował pod koniec tygodnia brytyjski "The Sunday Times". Facebook zdecydowanie zaprzecza tego typu doniesieniom.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Brytyjski The Sunday Times zaszokował użytkowników doniesieniami o tym, że nowa aplikacja mobilna Facebooka umożliwia dostęp do przesyłanych przez nich SMS-ów. Gazeta stwierdzają nawet, że społecznościowy gigant "przyznał się do czytania wiadomości tekstowych".

Czytaj także: Facebook przynosi miliardy europejskiej gospodarce

Kroki tego typu miały zostać podjęte w ramach testów nowej funkcji Facebooka. Sami przedstawiciele kalifornijskiej korporacji kategorycznie zaprzeczają jednak tego typu doniesieniom. The Sunday Times przedstawił kreatywną teorię spiskową, która sugeruje, że czytamy potajemnie SMS-y użytkowników. To niedorzeczne - powiedział rzecznik witryny.

Warto jednak zauważyć, że nowa aplikacja Facebooka dla Androida rzeczywiście wymaga do działania uprawnień związanych z obsługą SMS-ów (trzeba je zaakceptować przy instalacji). Przedstawiciele społecznościowej witryny zapewniają, że całość miała w zamyśle pomóc osiągnąć lepszą integrację z witryną, a na razie moduł wiadomości tekstowych nie jest wcale wykorzystywany przez mobilną aplikację.

Zdaniem witryny The Verge dziennikarze po prostu nie zrozumieli, w jaki sposób działają uprawnienia na Androidzie, co doprowadziło do wyolbrzymienia problemu. Warto zauważyć, że sami internauci są jednak coraz bardziej ostrożni, jeśli chodzi o zaufanie dla społecznościowego giganta. Jak informowaliśmy niedawno, duża część z nich mocno zacieśniła swoje ustawienia prywatności w ostatnich miesiącach.

Czytaj także: Brytyjski student w więzieniu za włamanie do FacebookaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.