Facebook wkrótce zmusi do używania Timeline

01-08-2012, 16:48

Wciąż nie przełączyliście się na widok Osi Czasu na Facebooku? Mamy złe wieści...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przeciwników układu Timeline (Oś Czasu) na Facebooku nie brakuje. Choć nowy układ można testować już od dość dawna, wielu internautów zarzuca mu mniejszą czytelność i wolniejsze działanie. Mamy jednak złe wiadomości.

Nie uciekniesz przed Timeline

TimelineDo jesieni wszyscy użytkownicy Facebooka będą musieli korzystać z Osi Czasu - informuje TechCrunch. Upodobania wizualne użytkowników schodzą na dalszy plan, gdy musi on zaspokoić wygórowane oczekiwania inwestorów. Timeline jest zwyczajnie potrzebne społecznościowemu gigantowi.

Do czego Facebookowi nowy układ?

Zmiany wizualne praktycznie zawsze irytowały użytkowników, a więc czy Facebook nie mógłby pozostać przy starym motywie, który przecież nie był taki zły? Okazuje się, że chodzi nie tylko o kwestie estetyczne, ale realne pieniądze.

Warto zauważyć, że Oś Czasu w znacznie czytelniejszy sposób zachęca na przykład do wykorzystywania programów działających w oparciu o Facebooka. Społecznościowy gigant, którego przyszłość niewątpliwie zależy od urządzeń przenośnych, musi szybko rozbudowywać swoją bazę aplikacji, by stworzyć pełnoprawną platformę mobilną.

Sonda
Korzystasz z Osi Czasu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Timeline oferuje również poprawioną sekcję ze zdjęciami, zachęcającą użytkowników do tagowania znajomych. Oficjalnie przedstawiciele usługi tłumaczą jednak, że zależy im na oferowaniu jednakowych doznań wszystkim użytkownikom.

Niektórzy już zmuszeni

Pomimo zapewnień o równości, Facebook nie traktuje wszystkich jednakowo. W tym przypadku oznacza to tylko tyle, że niektórzy internauci już teraz zostali zmuszeni do zastosowania widoku Timeline. Inni skuszeni przyciskiem "przetestuj" zawiedli się, że nowej Osi Czasu po prostu nie da się wyłączyć.

W praktyce największym zastrzeżeniem do nowego układu w Facebooku jest często po prostu zbyt mocne eksponowanie starszych wydarzeń, z których nie zawsze jesteśmy dumni. Wydaje się, że jeśli poświęcimy chwilę na uporządkowanie naszego profilu, widok Timeline może się okazać całkiem atrakcyjny.

Czytaj także: Facebook pracuje od dziś w GoogleSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.