Facebook umożliwi wymianę plików w grupach

11-05-2012, 11:39

Już wkrótce użytkownicy grup na Facebooku będą mogli przesyłać między sobą dowolne pliki - dowiedział się serwis Mashable. To już kolejny internetowy koncern, który zaprezentował w ostatnich tygodniach tego typu funkcję.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ciągu najbliższych dni możliwość wymieniania się plikami ma być dostępna dla wszystkich użytkowników Facebooka. Tym razem nie obeszło się jednak bez istotnych ograniczeń (zob. MashableFacebook Rolls Out File-Sharing for All Groups).

Czytaj także: Analitycy zalecają kupno akcji Facebooka

Już w ubiegłym miesiącu Facebook umożliwił wymienianie się plikami w ramach funkcji "Grupy dla Szkół", jednak w praktyce tylko niewielka część użytkowników posiadała adres ".edu", który umożliwiał skorzystanie z nowości. Drobne pliki będzie można jednak wkrótce przesyłać w ramach społecznościowej witryny bez dodatkowych warunków.

Kluczowym ograniczeniem jest w tym przypadku maksymalna wielkość pliku, która została ustalona na 25 MB. Facebook chce również uniknąć problemów związanych z piractwem, dlatego użytkownicy nie mają także możliwości przesyłania między sobą muzyki czy plików wykonywalnych (.exe). Wciąż można jednak dzielić się krótkimi filmami czy zdjęciami.

Facebook, który wkrótce wkroczy na giełdę, zapowiedział z góry walkę z wirusami. Złośliwe skrypty czy innego rodzaju szkodliwe pliki będzie można zgłosić do administratorów - poinformował rzecznik prasowy witryny. Obecnie z grup na Facebooku korzysta ponad 380 milionów użytkowników.

Czytaj także: Facebook na giełdzie od 17 maja(?)


Źródło: Mashable


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.