Facebook testuje powiadomienia dźwiękowe. Niektórzy już ich nienawidzą

11-11-2012, 10:10

Uważasz, że Facebook jest zbyt nachalny? Nowe funkcje w witrynie raczej nie przypadną Ci do gustu...

Jeśli uważacie, że Facebook utrudnia Wam skupienie się na pracy, to mamy złą wiadomość: w przyszłości witryna będzie o sobie przypominała jeszcze wyraźniej.

Od dźwięku nie uciekniesz

Facebook testuje powiadomienia dźwiękowe, z których już teraz mogą korzystać niektórzy użytkownicy witryny. Proste melodie odgrywane są po tym, jak otrzymamy wiadomość od innego użytkownika bądź gdy na pasku powiadomień pojawi się innego rodzaju informacja.

Dźwiękowe powiadomienia bez wątpienia przypadną do gustu wielu użytkownikom. Jest jednak duża szansa, że może stać się zupełnie odwrotnie: pikająca co chwilę przeglądarka będzie po prostu źródłem irytacji. Redaktor witryny VentureBeat, który opisywał nowości, stwierdził nawet, że "już nienawidzi" kolejnego pomysłu Facebooka.

Facebook - powiadomienia

Facebook nie stroni od przesyłania różnego rodzaju powiadomień.

Facebook jest wszędzie

Nie trudno zrozumieć administratorów Facebooka, którzy chcą, aby witryna nie opuszczała użytkowników na krok. Z perspektywy samych internautów sytuacja jest już jednak znacznie mniej korzystna. Kiedyś powiadomienia w telefonie ograniczały się do otrzymywanych z rzadka SMS-ów bądź nadchodzących połączeń. Czasem smartfon zabrzęczał również w związku z nowym e-mailem w skrzynce.

Sonda
Facebook jest zbyt nachalny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwisy społecznościowe zmieniły wiele. Bycie ciągle podłączonym do sieci sprawia nie tylko, że musimy na bieżąco reagować na powiadomienia, ale zwyczajnie generujemy więcej treści. Dodatkowe informacje to z kolei jeszcze większa liczba powiadomień i w ten sposób koło się zamyka.

Ekspansja nowych technologii zdecydowanie nie ułatwia skupienia się na konkretnych zadaniach. Pół biedy, gdy można po prostu wyciszyć telefon i zamknąć przeglądarkę. Jeśli jednak na wykorzystywaniu tego typu narzędzi polega Twoja praca, sytuacja znacznie się komplikuje.

Dźwiękowe powiadomienia można na szczęście wyłączyć zarówno na stronie Facebooka, jak i w narzędziu na smartfony. Może akurat z tej opcji warto skorzystać? Albo ktoś zajmie się tym za nas (zob. Anonymous zaatakują Facebooka? Zapewniają, że już za kilka dni...)?


Źródło: VentureBeat
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930