Facebook przechowuje nawet te dane, które usuniesz

28-09-2011, 14:25

Jak łatwo się domyślić, nie chodzi o to, by zapewnić użytkownikom większą wygodę podczas korzystania z serwisu.

Na łamach Forbesa Kashmir Hill zauważyła, że w przypadku popularnych usług internetowych trzeba być szczególnie uważnym w związku z tym, jakie informacje tam publikujemy. Okazuje się, że usuwanie informacji z Facebooka w rzeczywistości bliższe jest ich ukrywaniu.

Czytaj także: Urządzenia mobilne to przyszłość Facebooka

Sonda
Korzystasz codziennie z Facebooka?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Społecznościowy gigant przechowuje całą gamę różnych danych związanych z każdym kontem. Co więcej, często dotyczą one rzeczy, o których użytkownik wcale nie wie. Na podstawie informacji, które witryna Marka Zuckerberga udostępnia organom ścigania, można wywnioskować, że zapisywane jest niemal wszystko.

Hill zauważa, że przechowywana jest m.in. lista osób, które nas "szturchały", a także informacje o internautach, których usunęliśmy ze znajomych. Facebook zapisuje również listę wszystkich wydarzeń, na które zostaliśmy zaproszeni wraz informacją o tym, jak na nie odpowiedzieliśmy. Witryna utrwala też informacje o wszystkich urządzeniach, z jakich logowaliśmy się na nasze konto, oraz o tym, czy inne osoby także wykorzystują je do przeglądania Facebooka.

Społecznościowy gigant zapisuje oczywiście również wszystkie prywatne wiadomości, jakie prześlemy oraz historię czatów. Użytkownicy podkreślają, że dane dostarczone przez Facebooka zawierały nawet te informacje, które usunęli z witryny.

Według witryny "Europe v. Facebook" przygotowanie pełnego raportu o danym internaucie zajmuje pracownikom Facebooka aż 30 dni. O tym, jak wiele informacji przechowuje witryna, z pewnością dobitnie świadczy fakt, że jedno z opublikowanych zestawień ma aż 880 stron.

Czytaj także: Facebook: Nie śledzimy użytkowników po wylogowaniu


Źródło: Forbes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy