Facebook najpopularniejszy na Androidzie

12-12-2011, 18:26

Wśród użytkowników Androida Facebook jest zdecydowanie najbardziej aktywnie wykorzystywanym narzędziem.

Według najnowszego raportu firmy badawczej Nielsen użytkownicy "Zielonego Robota" szczególnie cenią sobie mobilne narzędzia, które pozwalają im pozostawać w kontakcie ze znajomymi i rodziną.

Czytaj także: 100 milionów pobrań z Mac App Store'a

W grupach wiekowych 18-24 oraz 24-43 lata bezkonkurencyjnym narzędziem dla Androida okazał się Facebook. Jak podkreślają analitycy Nielsena, użytkownicy w tym wieku odpowiadają za niemal 80% aktywności w kategorii wszystkich narzędzi mobilnych.

Jak łatwo się domyślić, aplikacja YouTube'a znacznie popularniejsza jest wśród najmłodszych użytkowników Androida, z których aż 64% używało jej w ostatnich 30 dniach. Grupa wiekowa 18-24 lata była również najaktywniejsza, jeśli chodzi o aplikacje związane z muzyką oraz wideo.

Najpopularniejsze narzędzia dla Androida
fot. - Najpopularniejsze narzędzia dla Androida
Nieco zaskakujące mogą być natomiast wyniki gry Angry Birds, która najpopularniejsza jest na Androidzie wśród ludzi w wieku 35-44 lat. Jednocześnie aż 35% z nich wykorzystywało popularną grę w ostatnim miesiącu. Jak informowaliśmy niedawno, Angry Birds przekroczyło niedawno rekordową liczbę pół miliarda pobrań, co nie udało się do tej pory żadnej innej grze. 

Czytaj także: Motorola Droid Xyboard już w sprzedaży


Źródło: Nielsen
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy