Facebook aktualizuje funkcje związane z prywatnością

24-08-2011, 13:20

Dzięki poprawkom internauci będą mieli łatwiejszy dostęp do ustawień prywatności, a także będą mogli szybko sprawdzić, jak ich profil widzą inni użytkownicy.

Serwisy społecznościowe biją w wakacje rekordy popularności, natomiast wciąż wielu internautów z niechęcią podchodzi do zagmatwanych ustawień związanych z prywatnością.

>>Czytaj także: Uwaga na fałszywe e-maile z powiadomieniami od Facebooka

Sonda
Dbasz o swoją prywatność w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Facebook postanowił odpowiedzieć na tego typu problemy, wprowadzając za jednym zamachem kilka nowości, dzięki którym użytkownicy będą mogli lepiej kontrolować udostępniane przez siebie informacje. Już wkrótce pojawić się mają nowe przyciski wyświetlane obok każdego z modułów strony, gdzie wygodnie będzie można zmienić ustawienia prywatności, bez konieczności przechodzenia do osobnej sekcji ustawień.

Równie istotne wydają się zmiany w tagowaniu, czyli oznaczaniu internautów na zdjęciach przesłanych do serwisu. Do tej pory, jeśli bazowaliśmy na domyślnych ustawieniach, grafiki, na których oznaczyli nas znajomi, automatycznie pojawiały się w naszym profilu. Wkrótce będą nam one przedstawiane do akceptacji bądź odrzucenia.

Już niedługo użytkownicy Facebooka będą też mogli łatwiej sprawdzić, jak ich profil widzą znajomi bądź przypadkowi internauci. Funkcja taka była dostępna już od dawna w ustawieniach serwisu, natomiast wkrótce ma być lepiej wyeksponowana.

>>Czytaj także: Przedstawiciele serwisów społecznościowych spotkają się z brytyjskimi władzami


Źródło: Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031