F1: Facebook, Gmail i Twitter z poziomu Firefoksa (wideo)

12-11-2010, 11:56

F1 to ciekawe rozszerzenie do Firefoksa, które pozwala łatwo dzielić się linkami na Facebooku, Twitterze i przez Gmail. To kolejny przykład na to, że funkcje społecznościowe będą częściej implementowane do przeglądarek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na początku tego tygodnia pojawiła się przeglądarka RockMelt. Jest ona nastawiona na serwisy społecznościowe do tego stopnia, że trzeba się do niej zalogować i wymaga ona konta na Facebooku. W przeszłości eksperci przewidywali, że rozwój przeglądarek pójdzie w tym kierunku. Widać jednak, że nie tylko twórcy RockMelt myśleli o funkcjach społecznościowych w przeglądarce. 

Przedwczoraj Mozilla zaprezentowała F1 - dodatek do Firefoksa, który umożliwia łatwe dzielenie się treściami z sieci. Dodatek ma być alternatywą dla przycisków w serwisach WWW, które umożliwiają podzielenie się znaleziskiem na Facebooku, Twitterze itd. 

>>> Czytaj: RockMelt: nowa przeglądarka wymagająca Facebooka (wideo)

Po zainstalowaniu dodatku, który jest dostępny na stronie f1.mozillamessaging.com, obok paska wyszukiwania pojawi się przycisk do dzielenia się treściami. Po jego kliknięciu rozwija się pasek, z którego można wybrać usługę, za pomocą której chcemy podzielić się treścią (może to być Facebook, Twitter lub Gmail). Potem wyświetla się okno logowania (jeśli użytkownik nie jest zalogowany). Następnie w pasku pojawią się pola tekstowe, w które można wpisać wiadomość dla znajomych, adres itd. Pola będą różne w zależności od wybranej usługi.

W tej chwili F1 wspiera tylko Facebooka, Twittera i Gmail. Wybrano te usługi, gdyż są popularne i mają dobre wsparcie dla autoryzacji z wykorzystaniem OAuth. Trwają prace nad wsparciem F1 dla kolejnych usług. Cel długoterminowy to rozpoznawanie, z jakich usług korzysta użytkownik.

Na filmie poniżej można zobaczyć, jak działa F1.

 

Mozilla Labs F1 from Mozilla Messaging on Vimeo.


Źródło: Mozilla Labs


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.