Europejscy hakerzy wykradli dane pacjentów

05-04-2012, 09:50

Dane dotyczące nawet 24 tysięcy pacjentów ze Stanów Zjednoczonych mogły zostać wykradzione przez włamywaczy z Europy Wschodniej - uważają przedstawiciele Departamentu Zdrowia w Utah.

Jak tłumaczą lokalne władze, włamywaczom udało się pobrać dane co najmniej 9% z 260 tysięcy osób zarejestrowanych w Departamencie Zdrowia w Utah. W ręce hakerów trafić miały m.in. nazwiska, numery ubezpieczeń, a także inne informacje prywatne pacjentów.

Czytaj także: Jeden z członków LulzSec wraca za kratki

- Na tym etapie nasze wysiłki skupiają się na ustaleniu liczby i tożsamości osób, których dane mogły zostać wykradzione podczas włamania - czytamy w oficjalnym ogłoszeniu Departamentu Zdrowia i Usług Technologicznych. Do wycieku miało dojść pod koniec tygodnia, a zatem informacja o problemach nie była zbyt długo utrzymywana w tajemnicy.

Co ciekawe, o ile do złamania zabezpieczeń systemu miało dojść już w piątek, dopiero "późną niedzielą ktoś zaczął pobierać informacje z serwera" - powiedział w rozmowie z agencją Reuters rzecznik prasowy Departamentu Zdrowia Tom Hudachko.

- Ten atak, z tego, co udało nam się ustalić do tej pory, ograniczał się wyłącznie do jednego serwera - tłumaczy Hudachko. Dodał również, że włamania najprawdopodobniej dokonali użytkownicy z Europy Wschodniej, jednak odpowiednie służby wciąż starają się o dokładniejsze dane. Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego tygodnia doszło również do wycieku informacji o ponad 1,5 milionach kart kredytowych mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Czytaj także: Największy izraelski bank padł ofiarą cyberataku


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy