Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

ETF-y na Ethereum na ostatniej prostej w USA

24-05-2024, 11:33

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła wczoraj kluczowe dokumenty związane z funduszami ETF na Ethereum, drugą największą kryptowalutę. Ta decyzja nie tylko umacnia legitymację Ethereum jako aktywa, ale także wzmacnia status, dostępność i potencjał wzrostu całego ekosystemu aktywów cyfrowych, skomentował Richard Teng, CEO Binance.

ETF-y na Ethereum na ostatniej prostej w USA

Chociaż wczorajsza decyzja jeszcze nie oznacza ostatecznej zgody na obrót ETF-ami Ethereum w USA, jest to duży krok naprzód. Analitycy przewidują, że ostateczna decyzja może zapaść w ciągu kilku tygodni. Jeśli SEC zatwierdzi wnioski, na amerykańskich giełdach pojawi się 8 funduszy ETF typu spot na Ethereum.

Jest to kluczowy rozwój, który sygnalizuje rosnące uznanie i szerszą akceptację aktywów cyfrowych w ramach tradycyjnych struktur, szczególnie na tak wpływowych rynkach jak Stany Zjednoczone – powiedział Richard Teng.

Szef Binance przypomniał także, że przed wczorajszą decyzją, na siedmiu rynkach już notowanych było już 27 aktywnych ETF-ów Ethereum. Ponadto, na pięciu różnych rynkach geograficznych oferowanych i notowanych jest 32 ETF-ów spot Bitcoin.

Inwestycje w Ethereum Spot ETF będą prawdopodobnie stałe, stabilne i niezbyt gwałtowne. Tak było w przypadku amerykańskich Bitcoin Spot ETF, które w ciągu pierwszych pięciu miesięcy przyniosły ponad 13,3 miliarda dolarów napływów, i możemy spodziewać się podobnej trajektorii również w tym przypadku – powiedział Richard Teng.

Według CEO Binance, ten najnowszy krok naprzód doprowadzi do dalszej akceptacji regulacyjnej, torując drogę dla szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych na całym świecie — czy to ETH, BTC czy innych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag USAtag SECtag Richard Tengtag kryptowalutytag Ethereumtag ETHtag ETFtag Binance