Estonia: Głosowanie przez internet

redakcja 16-05-2005, 13:39

Estoński parlament przyjął w czwartek ustawę, która zezwala obywatelom na głosowanie przez internet. Aby oddać głos, Estończycy będą potrzebowali specjalnej karty identyfikacyjnej, czytnika oraz dostępu do internetu.

System po raz pierwszy zostanie uruchomiony w październikowych wyborach samorządowych w Tallinie. Są także plany wykorzystania tego sposobu głosowania w wyborach parlamentarnych w 2007 roku.

Od 2002 roku w Estonii są w powszechnym użyciu elektroniczne dowody osobiste, zawierające mikrochipy i pozwalające za pomocą odpowiedniego czytnika na bezpieczne stosowanie elektronicznego podpisu.


Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.

Źródło: PAP