ESL z partnerem technologicznym, Qumak z nowym akcjonariuszem. Przegląd #ebiznes

19-06-2017, 09:20

Do największej firmy zajmującej się organizacją rozgrywek e-sportowych dołączył duży partner technologiczny, a słabsza passa Qumaka ma szansę minąć dzięki nowemu akcjonariuszowi. Zapraszam do lektury przeglądu #ebiznes.

  • Serwis Domiporta.pl wprowadził do swojej oferty Giełdę Leadów - rozwiązanie dla klientów instytucjonalnych, oparte o mechanizmy big data. Dostępne w modelu abonamentowym rozwiązanie pozwala kierować ogłoszenia do konkretnych użytkowników, których wyszukiwania odpowiadają ich ofercie. Agencje nieruchomości mogą inicjować kontakt z użytkownikami serwisu (źródło: materiał prasowy portalu Domiporta.pl).
  • Intel został globalnym partnerem technicznym ESL. Dostarczy technologie kluczowe dla turniejów e-sportowych organizowanych przez ESL – zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Jednocześnie firmy ogłosiły Intel Grand Slam, w którym na zwycięzcę czekać będzie 1 milion dolarów. Kwota ta trafi na konto drużyny, która jako pierwsza wygra cztery z dziesięciu ostatnich turniejów Counter-Strike (źródło: materiał prasowy ESL).
  • Grupa Technologiczna Euvic została akcjonariuszem firmy Qumak SA, kupując ponad 5% akcji i nie wykluczając dalszego udziału. Euvic przyglądał się działaniom firmy Qumak od kilku miesięcy, a bezpośrednim motorem do działania stała się dla inwestora zmiana prezesa - w czerwcu Tomasz Laudy zrezygnował ze stanowiska (źródło: materiał prasowy grupy Euvic).
  • Firma AMD została wybrana przez amerykański Departament Energii (Department of Energy) do Projektu Komputeryzacji Eksaskalarnej. Nowy trzyletni program „PathForward” zapewnia finansowanie badań i rozwoju nad kolejnymi generacjami sprzętu do superkomputerów. To trzeci grant od DOE w tym zakresie, który AMD otrzymała w ciągu ostatnich pięciu lat (źródło: materiał prasowy firmy AMD).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy