Erotyka wpędza w kłopoty użytkowników Maków

23-03-2012, 13:20

Jeśli jesteś posiadaczem Maka i otrzymałeś ostatnio link do archiwum ZIP, w którym znalazłeś kilkanaście zdjęć przedstawiających roznegliżowaną modelkę, to istnieje prawdopodobieństwo, że zainfekowałeś swój komputer.

Wśród plików JPG znajduje się aplikacja infekująca Imulerem
fot. ESET - Wśród plików JPG znajduje się aplikacja infekująca Imulerem
Według relacji ekspertów z firmy ESET nowa wersja zagrożenia OSX/Imuler atakuje użytkowników komputerów typu Mac, ukrywając się w archiwach ZIP wśród plików z erotycznymi zdjęciami. Zagrożenie czyha jako aplikacja, której ikona przedstawia miniaturę zdjęcia z roznegliżowaną modelką. Jeśli użytkownik Mac OS X nie włączył w swoim systemie opcji pokazywania rozszerzenia plików, może się zdarzyć, że przez pomyłkę uruchomi wspomnianą aplikację i zamiast obejrzeć erotyczne zdjęcie, zainfekuje swój komputer OSX/Imulerem.

Zagrożenie może gromadzić pliki z komputera swojej ofiary, wykonywać zrzuty ekranu i pozyskiwać inne dane użytkownika, aby następnie przesłać je do swojego twórcy za pośrednictwem protokołu HTTP. Nowa wersja OSX/Imulera komunikuje się ze zdalnym serwerem Command & Control poprzez domenę zarejestrowaną w lutym w Chinach. Domena prowadzi do tego samego adresu IP w USA, z którym łączyła się poprzednia wersja zagrożenia. Jak dodają eksperci, nowa wersja OSX/Imulera została zmodyfikowana tak, aby jeszcze skuteczniej maskować swoją obecność przed ewentualnymi aplikacjami antywirusowymi.

Czytaj także: Afera szpiegowska w Gruzji? Elektroniczny szpieg wykryty


Źródło: ESET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930