Ericsson: komunikacja urządzeń elektronicznych powszechnego użytku

25-09-2009, 19:27

Ericsson zaprezentował mobilny moduł szerokopasmowy opracowany z myślą o zapewnieniu łączności bezprzewodowej w urządzeniach elektronicznych powszechnego użytku.

C3607w to moduł z kategorii elektroniki użytkowej, czyli consumer electronics (CE), przeznaczony do stosowania w czytnikach książek elektronicznych, nawigatorach GPS i innych popularnych urządzeniach przenośnych. Można go zintegrować z odtwarzaczami multimedialnymi, trwałymi produktami konsumpcyjnymi i innymi urządzeniami.

Rozwiązanie firmy Ericsson zawiera program akceptacji przez operatora i wyjątkowy mechanizm ochrony praw własności intelektualnej, co ma ułatwić integrację i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

C3607w, przedstawiony po raz pierwszy podczas Intel Developer Forum (IDF), jest efektem współpracy firmy Ericsson z Intelem nawiązanej z ubiegłym roku z myślą o wdrożeniu bezprzewodowej transmisji danych HSPA w urządzeniach MID działających w oparciu o platformę Moorestown Intela.

Moduł osiąga w łączu nadawczym (uplink) szybkość 5,76 Mb/s i zużywa do 40% mniej energii niż poprzednie moduły. Moduł CE wyposażony w opracowaną przez firmę Ericsson bezprzewodową funkcję wake-on, która umożliwia zdalne wyprowadzenie urządzenia z trybu uśpienia, pozwala także uruchomić nowy zestaw aplikacji do ochrony i przesyłania wiadomości.

- Intel pracuje nad wprowadzeniem do urządzeń mobilnych, takich jak komputery kieszonkowe nowej generacji i netbooki, bogatych, atrakcyjnych wizualnie funkcji internetowych, podobnych do tych, jakie mają komputery PC — powiedział Pankaj Kedia, dyrektor ds. programów globalnego ekosystemu w dziale Ultra Mobility Group firmy Intel.

Moduł C3607w firmy Ericsson do urządzeń powszechnego użytku ma być dostępny w pierwszym kwartale 2010 r.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy