Eric Schmidt wciąż wierzy w Google TV

28-08-2011, 11:44

Zdaniem byłego dyrektora generalnego Google'a niewielkie obecnie zainteresowanie usługą wynika z faktu, że klienci stosunkowo rzadko wymieniają telewizory.

W ubiegłym tygodniu Google zachęcało deweloperów, by przystosowywali swoje aplikacje do współpracy z ekranami telewizorów. Na razie jednak Google TV nie może się pochwalić praktycznie żadnym sukcesem.

>>Czytaj także: Powstanie więcej aplikacji dla Google TV?

Sonda
Kupisz urządzenie z Google TV?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Eric Schmidt, który na początku roku opuścił stanowisko dyrektora generalnego Google'a, powiedział niedawno, że jest "całkowicie oddany" rozwijającemu się biznesowi telewizyjnemu, a w niedalekiej przyszłości liczy na współpracę z kolejnymi partnerami, jak Sony czy Logitech. Były CEO wyszukiwarkowego giganta powiedział, że prawdopodobnie obie firmy będą pracowały nad nowymi urządzeniami z Google TV, a dołączyć do nich ma wkrótce również "wiele innych".

Warto przypomnieć, że Google TV uruchomione pod koniec ubiegłego roku na razie spotkało się z bardzo zimnym przyjęciem stacji telewizyjnych, z których wiele zablokowało usłudze dostęp do swoich treści. Google liczy, że w przyszłości firmie uda się opanować również rynek reklam związanych z telewizją, gdzie wciąż wydawana jest bardzo duża część budżetu na promocję. Mogłoby to również pomóc w monetyzacji YouTube'a, który nie publikował wyników finansowych od czasu jego przejęcia w 2006 roku.

Na piątkowej konferencji Schmidt ogłosił natomiast, że Google TV powinno zostać udostępnione również użytkownikom z Europy na początku 2012 roku. Google rozmawia także z największymi europejskimi grupami medialnymi, by uniknąć blokad, które nakładano na usługę w USA. Mamy nadzieję, że w Europie tak nie będzie - powiedział Schmidt.

>>Czytaj także: Logitech: Obecnie ludzi zwraca Google TV niż kupuje


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy