Eric Schmidt próbował manipulować wynikami wyszukiwania Google

03-04-2011, 10:20

Nowe światło na Schmidta rzuca wydana niedawno w Stanach Zjednoczonych książka.

Jak informowaliśmy niedawno, Google obawia się wdrażania niektórych technologii ze względu na ochronę prywatności internautów. Odchodzący z funkcji CEO w Google Eric Schmidt znany jest ze swojego niecodziennego podejścia do tej kwestii.

>>Czytaj także: Nowa wersja deweloperska Mac OS X Lion

Sonda
Postępowanie Schmidta zaszkodzi Google?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W nowej książce dotyczącej wyszukiwarkowego giganta, którą niedawno napisał Steven Levy, możemy przeczytać, że Schmidt poprosił zespół zajmujący się wyszukiwarką o usunięcie wyników związanych z jego dotacjami dla polityków

W dalszej części dowiadujemy się natomiast, że próba została udaremniona przez Sheryl Sandberg, która obecnie piastuje stanowisko COO w Facebooku. Na ciekawostkę zwrócił uwagę New York Times i choć Eric Schmidt nie jest już dyrektorem generalnym, wciąż tego typu zachowanie może negatywnie wpływać na przyszłe stosunki Google z kontrahentami.

Schmidt znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, które często jednak nie idą w parze z jego postępowaniem. Wielokrotnie wspominał, że prywatność nie ma żadnego znaczenia. Pewnego razu powiedział też, że "jeśli robisz coś, co chciałbyś ukryć, może lepiej wcale tego nie robić".

>>Czytaj także: Google chce bardziej kontrolować Androida


Źródło: New York Times
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031