Energia z latawców nabytkiem Google. Zobacz to w akcji - wideo

27-05-2013, 14:11

Google przejęła firmę Makani Power, która opracowała latawce do wytwarzania energii elektrycznej z wiatru. To ciekawy pomysł, bo instalowanie latawców nie jest tak kłopotliwe jak budowanie tradycyjnych wiatraków.

Google nie od dziś wspiera nowe metody pozyskiwania energii oraz stara się je stosować. Niektóre z nich mogą być bardzo oryginalne i za takie należy uznać latawce, jakie tworzy firma Makani Power.

Latawce Makani to unoszące się na uwięzi skrzydła, na których zainstalowane są śmigła do wytwarzania energii. Latawiec wykonuje lot po okręgu i sterowanie tym lotem odbywa się automatycznie. Zainstalowane na skrzydle śmigła to jedno z istotnych osiągnięc Makani - mogą służyć zarówno jako turbiny do wytwarzania energii, jak i śmigła napędowe, w zależności od potrzeby.

Informacje o przejęciu firmy Makani Power przez Google znajdziemy na stronie Makani. Firmy współpracowały już wcześniej i z tego powodu przejęcie nie jest zaskakujące.

Sonda
Latawce wytwarzające energię to obiecujący pomysł?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Latawce tańsze niż wiatraki

Energia z latawców jest obiecująca, gdyż budowa stanowisk dla skrzydeł na uwięzi jest o wiele tańsza i mniej kłopotliwa niż budowa wieżyczek dla wiatraków. Tego typu latawce można ustawić w dowolnym miejscu i firma Makani Power sądzi, że latawce w mniejszym stopniu niż wiatraki wpływają na zmiany środowiska.

Firma Google nie od dziś dokonuje inwestycji w nowatorskie źródła energii. Warto przypomnieć choćby serwerownię chłodzoną wodą morską. Firma stosuje też energię słoneczną w biurowcach, a szczególnie ciekawym przykładem ekologicznej energii było wykorzystanie kóz do koszenia trawy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031