Energia z latawców nabytkiem Google. Zobacz to w akcji - wideo

27-05-2013, 14:11

Google przejęła firmę Makani Power, która opracowała latawce do wytwarzania energii elektrycznej z wiatru. To ciekawy pomysł, bo instalowanie latawców nie jest tak kłopotliwe jak budowanie tradycyjnych wiatraków.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google nie od dziś wspiera nowe metody pozyskiwania energii oraz stara się je stosować. Niektóre z nich mogą być bardzo oryginalne i za takie należy uznać latawce, jakie tworzy firma Makani Power.

Latawce Makani to unoszące się na uwięzi skrzydła, na których zainstalowane są śmigła do wytwarzania energii. Latawiec wykonuje lot po okręgu i sterowanie tym lotem odbywa się automatycznie. Zainstalowane na skrzydle śmigła to jedno z istotnych osiągnięc Makani - mogą służyć zarówno jako turbiny do wytwarzania energii, jak i śmigła napędowe, w zależności od potrzeby.

Informacje o przejęciu firmy Makani Power przez Google znajdziemy na stronie Makani. Firmy współpracowały już wcześniej i z tego powodu przejęcie nie jest zaskakujące.

Sonda
Latawce wytwarzające energię to obiecujący pomysł?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Latawce tańsze niż wiatraki

Energia z latawców jest obiecująca, gdyż budowa stanowisk dla skrzydeł na uwięzi jest o wiele tańsza i mniej kłopotliwa niż budowa wieżyczek dla wiatraków. Tego typu latawce można ustawić w dowolnym miejscu i firma Makani Power sądzi, że latawce w mniejszym stopniu niż wiatraki wpływają na zmiany środowiska.

Firma Google nie od dziś dokonuje inwestycji w nowatorskie źródła energii. Warto przypomnieć choćby serwerownię chłodzoną wodą morską. Firma stosuje też energię słoneczną w biurowcach, a szczególnie ciekawym przykładem ekologicznej energii było wykorzystanie kóz do koszenia trawy.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.