Emerytka i jej niewiarygodnie szybkie łącze

20-07-2007, 16:02

75-letnia Sigbritt Lothberg ze szwedzkiego miasta Karlstad jest początkującą internautką, ale już teraz dysponuje... najszybszym prywatnym połączeniem internetowym na świecie.

Wszystko dzięki eksperymentowi, jaki postanowił przeprowadzić Hafsteinn Jonsson (kierujący Siecią miasta Karlstad) wraz z synem emerytki - Peterem, który jest specjalistą sieciowym mieszkającym na stałe w Kalifornii.

Używając nowej techniki modulacji, wysyłającej dane pomiędzy dwoma routerami, chcieli udowodnić, że w internecie ograniczenia prędkości nie istnieją. Dzięki temu udało im się zestawić połączenie o zawrotnej prędkości 40 gigabitów na sekundę!

"W mniej niż dwie sekundy, pani Lothberg może teraz ściągnąć cały film na swój komputer" - zapewnia Jonnson.

Eksperyment był dla Petera Lothberga okazją ku temu, aby w końcu sprawić swej matce podłączenie do Sieci - wcześniej nie miała ona nawet w domu komputera.

Jak na razie Sigbritt Lothberg dopiero poznaje możliwości internetu i nie wykorzystuje w pełni prędkości swego łącza, ograniczając surfowanie po Sieci do czytania serwisów informacyjnych. Na korzystanie z sieci p2p przyjdzie jeszcze zapewne czas ;)

Źródło: Die Welt, Yahoo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Szwecjatag Sigbritt Lothbergtag Karlstad
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy