Elon Musk chce projektowania za pomocą gestów rąk i obrazu 3D - wideo

06-09-2013, 15:19

Czy w przyszłości projektanci będą kształtować projekt własnymi rękami, kreśląc gesty w powietrzu, zamiast ślęczeć nad klawiaturą i myszką? Znany inżynier Elon Musk już bada taką możliwość.

Wiele osób uważa Elona Muska za jednego z najbardziej obiecujących inżynierów XXI wieku. Wynika to chyba z faktu, że jego pomysły ocierają się o fantastykę naukową, ale jednocześnie wydają się osiągalne.

Wczoraj Musk zaprezentował rozwiązania dla projektantów przyszłości, którzy zamiast myszy i klawiatury mogą korzystać z kontrolerów ruchowych, takich jak Leap Motion, a zamiast zwykłego monitora mogliby mieć rozwiązania prezentujące obraz 3D. Dzięki temu projektant może w naturalny sposób oglądać opracowaną bryłę, szybko obracać ją ruchami rąk, wnikać w jej strukturę itd. Najlepiej zobaczyć to na filmie. 

To wszystko wygląda pięknie, ale czy ktoś naprawdę to stosuje? Firma SpaceX przyznaje, że bada takie metody, aby przyspieszyć pracę inżynierów. Nie wiadomo jednak, czy pokazane narzędzia są używane przy projektowaniu, czy służą tylko do oglądania projektów wykonanych "tradycyjnie".

Na chwilę obecną trudno sobie wyobrazić budowanie projektu od zera za pomocą gestów rąk, szczególnie jeśli ma to być obiekt bardzo precyzyjny. To trochę tak, jakby chcieć ulepić projekt z gliny - jest to bardzo naturalne, ale nie zawsze wyjdzie człowiekowi dobrze. Czasem po prostu trzeba usiąść przy dwuwymiarowym obrazku i popracować nad szczegółami.

Niemniej Elon Musk po raz kolejny prezentuje interesującą ideę, może nie tak nowatorską, jak Hyperloop, ale jednak bardzo ciekawą.

Czytaj także: Hyperloop - transport szybszy niż samolot, czysty, odporny na pogodę. Uda się go zbudować?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy