Elektryczny Nissan rozpędzi się do 300 km/h. Początek rewolucji w wyścigach?

25-06-2013, 00:01

Wygląda na to, że elektryczne samochody mogą wkrótce zyskać popularność nie tylko wśród zwykłych użytkowników.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nissan przygotowuje swój bolid, który nazwano nieco enigmatycznie ZEOD RC. Choć skrót zdaje się wskazywać na możliwość kontrolowania pojazdu pilotem, w praktyce chodzi po prostu o samochód wyścigowy o zerowej emisji spalin (Zero Emission On Demand Racing Car).

Nissan ZEOD

Na razie o samochodzie niestety nie wiemy zbyt wiele, poza tym że będzie się potrafił rozpędzić do 300 km/h. Po raz pierwszy na torze elektryczna konstrukcja powinna się pojawić dopiero w 2014 roku, gdzie weźmie udział w wyścigu Le Mans.

Nissan ZEOD

Ze względu na przepisy wyścigu - bolid nie może być również napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym. Nissan traktuje jednak całość jako test, z którego bez wątpienia wyciągnie wiele wartościowych lekcji. Wyścigówka zapowiada się niezwykle obiecująco, a więc warto trzymać kciuki za powodzenie projektu.

Warto przypomnieć, że Nissan już w 2010 udostępnił model Leaf, który wyposażony był w elektyczny silnik o mocy 107 koni mechanicznych. Koncern obiera przy tym, jak na razie, zdecydowanie inną ścieżkę niż znane z elektrycznych samochodów Tesla Motors - wciąż jednak jest to gra do tej samej bramki.

Nissan ZEODSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.