Elektroniczny długopis wyśle informacje również do Facebooka i Dokumentów Google

24-05-2011, 17:32

Notatki wykonywane przy użyciu elektronicznych narzędzi będzie można teraz wygodnie wysyłać także do wielu popularnych witryn.

Google niedawno odświeżyło wygląd swojego narzędzia do obróbki dokumentów, jednak aplikacje webowe dopiero rozpoczynają swoją karierę. Z pewnością w przypadku wyszukiwarkowego giganta nie bez znaczenia będzie planowana na kolejny miesiąc premiera Chrome OS.

>>Czytaj także: Kolejne włamanie do Sony: "chcieliśmy was bardziej pogrążyć"

Sonda
Robisz notatki na papierze?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Livescribe to popularny długopis (blisko milion sztuk sprzedanych w tym roku), który oprócz zwykłego wkładu umożliwiającego notatki na papierze, przechowuje nasze zapiski również w formie cyfrowej. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, po podłączeniu do komputera możemy je łatwo zgrać i na przykład wysłać znajomym.

Twórcy rozwiązania postanowili rozszerzyć możliwości urządzenia i jak na czasy ekspansji serwisów społecznościowych przystało, wzbogacili je o możliwość wysyłania notatek do znajomych na Facebooku czy publikowania ich w Dokumentach Google (gdzie również można je łatwo udostępnić).

Jim Marggraff, który jest prezesem firmy produkującej Livescribe, podkreśla, że kolejnym krokiem w rozwoju tego typu urządzeń jest umożliwienie im bezprzewodowej komunikacji. Obecnie, by zgrać notatki w formie cyfrowej, niezbędne jest podłączenie długopisu do komputera.

>>Czytaj także: Google uruchamia porównywarkę produktów finansowych (wideo)


Źródło: AllThingsD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy