Elektroniczne rozliczanie podatku jeszcze popularniejsze

03-04-2018, 13:29

Rośnie zainteresowanie Polaków elektroniczną formą rozliczania się z fiskusem. Do końca marca do Ministerstwa Finansów wpłynęło blisko milion deklaracji elektronicznych więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Zdaniem Anny Sochy ze Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w dobie internetu zeznania podatkowe nie stanowią raczej problemu dla Polaków. Podkreśliła ponadto, że wiele instytucji oferuje podatnikom proste aplikacje, które przejmują rolę rozliczających. Rozliczać się w ten sposób mogą osoby indywidualnie, razem ze współmałżonkiem, a także osoby samotnie wychowujące dzieci. Dodatkowo można też odliczyć ulgi rehabilitacyjne i na dzieci. Istotne w zeznaniach podatkowych składanych on-line jest UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Wysyłając zeznanie roczne do Urzędu Skarbowego, korzystając z e-PIT-ów czy e-deklaracji z Ministerstwa Finansów prawie natychmiast otrzymujemy numer, pod jakim złożyliśmy zeznanie podatkowe, które zostało zakwalifikowane jako dostarczone w Urzędzie Skarbowym i później otrzymujemy potwierdzenie odbioru.

W ocenie Ministerstwa Finansów elektroniczna forma składania deklaracji pozwala zaoszczędzić czas, a główną zaletą jest fakt, że minimalizujemy w ten sposób ryzyko błędów.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP


Źródło: PAP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy