Egipski rząd rozda tablety studentom

30-04-2012, 17:00

Nawet 10 tysięcy tabletów PC może trafić do studentów z Egiptu - poinformowała gazeta "Al Ahram". Urządzenia mają być wytwarzane na terenie kraju.

Biorąc pod uwagę, że w Egipcie studiuje znacznie ponad 10 tysięcy osób, na razie nie wiadomo, do kogo trafią nowe tablety. Na urządzenia nie trzeba będzie jednak długo czekać, a według lokalnego ministerstwa edukacji do wszystkich wybranych zostaną one dostarczone już w najbliższych miesiącach.

Czytaj także: OLPC: Edukacyjny tablet za mniej niż 100 USD

Ogłoszenia dotyczącego udostępnienia tabletów dokonał egipski minister edukacji wyższej Hussein Khaled, który na konferencji ICT zapewniał, że będzie to świetny sposób na szerzenie "technologicznej doskonałości". Ma to być również kolejny krok w stronę testów platformy do e-nauki.

Stosunkowo duże zlecenie ma przy okazji choć odrobinę ożywić egipski przemysł technologiczny, stworzyć nowe miejsca pracy i dać tamtejszym zakładom doświadczenie niezbędne podczas konkurowania na międzynarodowych rynkach. Na razie nie podano żadnych innych szczegółów, w tym parametrów sprzętu.

Jak zauważa serwis The Next Web, na razie nie należy jednak wstrzymywać oddechu w związku z premierą nowych urządzeń. Wcześniejsze plany związane z dostarczeniem indyjskim uczniom tanich tabletów spełzły na niczym, a być może również w tym przypadku obietnice są jedynie polityczną zagrywką.

Czytaj także: Laptop za 10 dolarów?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy