Edukacyjne płyty dla posłów pomogą gospodarce?

20-09-2011, 14:54

Posłów nie trzeba krytykować, tylko edukować - uważają organizatorzy akcji Płyta dla Posła, którzy chcą dać w prezencie parlamentarzystom audiobooka poświęconego ekonomii. W chwili obecnej projekt jest na etapie poszukiwania sponsorów.

Obserwując wyczyny posłów i senatorów, przypisujemy im często chęć działania na rzecz określonej grupy interesów czy nawet złośliwość. Prawdą jest jednak, że przynajmniej część ich zaskakujących decyzji, które mogą negatywnie wpływać na gospodarkę, wynika po prostu z braku wiedzy. Organizatorzy akcji Płyta dla Posła postanowili coś z tym zrobić. Chcą oni dać każdemu posłowi i senatorowi prezent w postaci audiobooka poświęconego ekonomii.

Czytaj: Sejmometr pomaga przygotować się do wyborów (wideo)

Organizatorzy akcji wybrali książkę Economic Policy (Ekonomia i Polityka) Ludwiga von Misesa. Otrzymali już bezpłatne prawa do wykorzystania tłumaczenia od szefa wydawnictwa Fijorr Publishing. Tytuł audiobooka będzie brzmiał nieco inaczej - Jak sprawić, by państwo było bogate. Nagraniem i zmontowaniem audiobooka zajmie się (bezpłatnie) AgentTomasz, pomysłodawca akcji. Projekt wspierają m.in. KonteStacja, Asbiro oraz PolakPotrafi.pl

Koszty projektu oszacowano na 10 tys. zł. Te pieniądze mają pozwolić na zapłacenie za płyty dla parlamentarzystów i egzemplarze sponsorskie, nadruki, pudełka, okładki, specjalne koperty, kartony, znalezienie adresów biur i wysłanie przesyłek. Do tego doliczamy koszty dodatkowe w postaci domen itp. spraw. Oraz dodajemy rezerwę na nadzwyczajne wydatki, które zawsze się pojawiają - czytamy na stronie akcji.

Osoby stojące za akcją nie liczą na to, że każdy poseł wysłucha dwugodzinnego wykładu znanego ekonomisty. Gdyby jednak z czystej ciekawości płyty posłuchał co piąty poseł i senator, będzie to miało wpływ na dużą część ludzi podejmujących decyzje o sprawach dotyczących nas wszystkich.

A może byłoby dobrze udostępnić wszystkim internautom jakiś dobry wykład z ekonomii? Przecież osobom głosującym też przydałaby się taka edukacja. Poniżej film, który powinien pobudzić nas wszystkich do zastanowienia się nad swoją wiedzą. 

JAK SPRAWIĆ BY PAŃSTWO BYŁO BOGATE from Tomasz Agencki on Vimeo.

Czytaj: Wybory: Poznaj swojego posła przez MamPrawoWiedziec.pl


Źródło: Płyta dla Posła
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy