eBay: w tym roku wakacyjne zakupy Polaków skromniejsze

29-07-2009, 16:15

Nie chcemy już samochodu, wystarczają nam płyty CD i odzież. Według badania eBay Polacy coraz chętniej kupują przedmioty mniejszej wielkości oraz w niższej cenie.

eBay sprawdził, co kupują i sprzedają w sezonie letnim najaktywniejsi polscy użytkownicy serwisu. Okazało się, że nie są to już samochody czy akcesoria tuningowe, jak jeszcze rok temu. Przeważają towary mniejsze gabarytowo, prym wiodą akcesoria kolekcjonerskie, niesłabnącą popularnością cieszą się odzież, muzyka i elektronika.

Zdaniem przedstawicieli eBay nagły wzrost popularności artykułów hobbystycznych i kolekcjonerskich jest prawdopodobnie związany z decyzją wielu Polaków o spędzeniu wakacji w domu. Serwis powołuje się tutaj na badania przeprowadzone przez Pentor Research International, według których aż 40% Polaków nie wyjedzie w tym roku na wakacje, zaś 18% zamierza pracować całe wakacje. Przynajmniej część z nich spędzi wolny czas na typowo domowych zajęciach, jak oddawanie się hobby, zabawa z dziećmi, uprawianie sportu i słuchanie muzyki.

Kategoria, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i zawsze znajduje się w pierwszej piątce rankingu, to odzież, obuwie i akcesoria. Na eBay to ponad 4 miliony aukcji - informują przedstawiciele serwisu (dane te pochodzą zapewne ze wszystkich serwisów eBay, a nie polskiego oddziału). W lecie dominują lekkie sukienki, obuwie sportowe oraz akcesoria wakacyjne: okulary słoneczne, okrycia głowy itp.

- Polacy nawykli już do "wakacyjnego shoppingu", nawet jeśli w tym roku nie wyjadą na wakacje, nie zrezygnują z przyjemności, jaką daje zakup nowych spodni czy sukienki - komentuje Karol Świtała, rzecznik prasowy eBay.pl. - Na eBay możemy pobuszować po zagranicznych sklepach, poczuć klimat włoskich butików i wrócić z walizką pełną ubrań, nie wychodząc z domu - dodaje.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy