E-nnovation daje 10 tys. euro na pomysł na biznes w sieci

PATRONAT MEDIALNY 22-07-2011, 12:03

Pozostało tylko 5 tygodni, aby wziąć udział w "Start with e-nnovation"- konkursie na najlepszy pomysł na projekt internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on organizowany już po raz drugi przez Grupę Allegro.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma pomysł na biznes w sieci. Pod uwagę brane są projekty, które mają szansę zmienić oblicze internetu - strony czy gry społecznościowe, serwisy do realizacji e-płatności, aplikacje mobilne, narzędzia wspierające funkcjonowanie firm w sieci, platformy ułatwiające e-handel.

Udział w "Start with e-nnovation" to, oprócz możliwość wygrania 10 000 euro, szansa na pokazanie swojego projektu i jego ocenę przez doświadczonych praktyków e-biznesu, blogerów, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Zaistnienie i promocja w branży są jednymi z kluczowych elementów rozwoju młodych przedsięwzięć.

- Sukces w konkursie startupów podczas e-nnovation 2010 otworzył przed nami wiele drzwi i rozpoczął dwumiesięczny maraton wyjazdów, spotkań, wywiadów i prezentacji - mówi Robert Janeczek z zubibu.com, projektu wyróżnionego w zeszłorocznej edycji "Start with e-nnovation". - Dzięki temu nasz produkt stał się rozpoznawalny, co bardzo ułatwiło rozmowy z pierwszymi klientami i partnerami biznesowymi. Efekt promocyjny wydarzeń, takich jak e-nnovation, jest nieporównywalny z niczym, co na własną rękę może osiągnąć mała, rozpoczynająca działalność firma - dodaje.

Aby zgłosić swój projekt w konkursie, należy do 28 sierpnia 2011 roku przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • innowacyjność;
  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie komisja konkursowa ocenia nadesłane pomysły. Jury "Start with e-nnovation" wybierze pięciu finalistów, którzy zostaną zaproszeni na międzynarodową konferencję e-nnovation, aby przedstawić swój projekt uczestnikom spotkania. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy, wyróżniony także zostanie projekt, który najbardziej przypadnie do gustu publiczności.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie e-nnovation.pl/contest_project

Więcej informacji na stronie e-nnovation.pl/contest, a także w materiale wideo:

E-nnovation to międzynarodowe spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 października 2011 roku w Poznaniu. Organizowana jest już po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 20 prelegentów i 500 uczestników (przedsiębiorcy, blogerzy, menedżerowie, inwestorzy) z Polski i świata. Podczas konferencji podsumowane zostaną zmiany, jakie zaszły w e-handlu w Europie Centralnej w ciągu ostatniego roku. Omówione zostaną kierunki i bariery rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjaliści pokażą, jak wykorzystywać najnowsze technologie i rozwiązania, aby usprawniać działalność firm w internecie. Podpowiedzą, czego unikać, aby osiągnąć sukces w e-biznesie. Uczestnicy będą mieli także okazję na wymianę opinii, doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorem konkursu "Start with e-nnovation" oraz konferencji "e- nnovation - more than experience" jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 72 innych serwisów w 16 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.