Dziewczyny na komputery! Django Girls Warsaw darmowe warsztaty programowania dla kobiet w Warszawie

25-09-2014, 08:56

Już wkrótce w Warszawie będzie miała miejsce pierwsza edycja międzynarodowych warsztatów programistycznych skierowanych do kobiet - Django Girls. W wydarzeniu non-profit weźmie udział 45 kobiet i dziewczyn, które w ciągu zaledwie jednego dnia stworzą swoją pierwszą aplikację internetową.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Django Girls

Już niedługo, a dokładnie 7 i 8 listopada w Warszawie będzie miała miejsce bardzo ciekawa inicjatywa. Django Girls Warsaw to zupełnie bezpłatne warsztaty programowania i tworzenia stron internetowych dla dziewczyn i kobiet. Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne, które chcą dowiedzieć się więcej na temat technologii, nauczyć się podstaw programowania i zbudować aplikację internetową. Głównym celem wydarzenia jest zainspirowanie do dalszego programowania i pokazanie, jak łatwo można stworzyć narzędzia, używając dostępnych dziś technologii.

Środowisko informatyczne jest zdominowane przez mężczyzn

Django Girls mają na celu zachęcenie większej ilości kobiet do zostania programistkami, a tym samym zmiany świata technologicznego, który jest zdominowany przez mężczyzn. Z najnowszych badań wynika, że tylko 22% całego środowiska informatycznego to kobiety. Sprawa ta ma się nawet gorzej w open source, czyli ruchu otwartego programowania, gdzie kobiety tworzą grupę tylko 1,5% wszystkich osób zaangażowanych w rozwój idei otwartego internetu. Django Girls chcą pokazać, że internet, technologia, gadżety i programowanie nie są tylko dla mężczyzn - każdy może to zrobić.

Django Girls

Django Girls na świecie

Inicjatywa Django Girls po raz pierwszy miała miejsce w Berlinie, w lipcu bieżącego roku podczas największej corocznej konferencji dla programistów języka Python. Na pierwsze wydarzenie organizatorzy otrzymali ponad 300 zgłoszeń z 33 różnych krajów. Cała inicjatywa ma jednak swoje korzenie w Polsce. Obie założycielki Django Girls to Polki - Ola Sitarska oraz Ola Sendecka, programistki Django. Mają one nadzieję że inicjatywa będzie teraz rozwijana przez lokalnych wolontariuszy w różnych miastach świata.

Mimo że organizacja ma zaledwie kilka miesięcy, pomysł cieszy się ogromną popularnością. Tylko w tym roku warsztaty będą organizowane w 15 miastach, takich jak Bruksela, Amsterdam, Kraków, a także Nairobi w Kenii czy Taipei. Warszawa jest pierwszym miastem, gdzie Django Girls odbędzie się w Polsce, ale już kilka dni później dołączą do Warszawy Kraków oraz Łódź.

Na czym polegają warsztaty Django Girls?

Warsztaty prowadzone są w bardzo małych, zaledwie trzyosobowych grupach przez doświadczonych ekspertów zajmujących się na co dzień programowaniem. W ciągu całego dnia uczestniczki przejdą przez proces projektowania i budowania własnej aplikacji. Warsztaty to doskonała okazja do poznania innych osób zafascynowanych technologią, a być może także szansa zapoczątkowania wspólnych projektów.

Django Girls

Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie projektu: djangogirls.org/warsaw oraz na Facebooku: www.facebook.com/DjangoGirlsWarsaw

Rejestracja na warsztaty trwa do 8 października. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie: djangogirlswaw.wufoo.com/forms/djangogirlswarsawworkshopSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.