Dzień Bezpiecznego Internetu po raz czwarty w Polsce

12-02-2008, 07:15

Dziś (12 lutego 2008) po raz czwarty obchodzony jest w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ustanowiono go z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet". W tym dniu, a także przez cały luty odbywać się będą różne imprezy promujące bezpieczeństwo. Planowane jest również wydanie elementarza bezpieczeństwa dla rodziców i dzieci.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z DBI co roku wiąże się wiele wydarzeń, a w tym roku jest ich ponad 300. Tym najważniejszym będzie konferencja, która obędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest okazją do podsumowań oraz do przedstawienia nowych działań podejmowanych w ramach projektu Saferinternet.pl. W tym roku organizatorzy chcą również zwrócić szczególną uwagę na ofertę e-learningową dla szkół podstawowych oraz nową odsłonę kampanii "Dziecko w Sieci" realizowaną pod hasłem STOP cyberprzemocy.

Interesującym pomysłem związanym z tegorocznym DBI jest również elementarz bezpieczeństwa dla całej rodziny. Składa się on z dwóch poradników: dla rodziców oraz dla dzieci w wieku od 6-12 lat, naklejek, dyplomu dla całej rodzimy oraz kart z opisami różnych sytuacji.

Elementarz w założeniu ma sprawić, że nauka o bezpieczeństwie w sieci staje się zajmującą zabawą, która uświadamia dzieciom ryzyko związane z korzystaniem z internetu, nie wzbudzając w nich lęku. Podręcznik dystrybuowany będzie m.in. przez stronę internetową www.upclive.pl/dzieci oraz podczas kursów z zakresu bezpiecznego internetu, organizowanych przez UPC oraz przez konkursy w mediach.

Oczywiście nie sposób zapomnieć o bardzo ważnych dla DBI inicjatywach lokalnych. Organizują je szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne. Niektóre z imprez już się odbyły, inne dopiero będą miały miejsce. Organizatorzy ciągle zachęcają do organizowania tego typu wydarzeń. Są to głównie zajęcia edukacyjne, ale także kampanie informacyjne, happeningi itd.

Lokalni organizatorzy, którzy do końca marca przyślą sprawozdania ze swoich inicjatyw, mają szanse wygrać nagrody finansowe ufundowane przez Głównego Partnera DBI 2008 – Fundację Grupy TP. Dodatkowo organizatorzy DBI oraz firma Arcabit ufundowali nagrody rzeczowe, których zwycięzcy zostaną tradycyjnie już wylosowani spośród nadesłanych prac.

Organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK. Dzień swoim patronatem objęła Viviane Reding, członek Komisji Europejskiej ds. mediów i społeczeństwa informacyjnego. Wśród tegorocznych Partnerów Dnia Bezpiecznego Internetu znaleźli się UPC, Związek Producentów Audio-Video (ZPAV), Komenda Główna Policji i firma Gemius S.A. Głównym Partnerem DBI 2008 jest Fundacja Grupy TP.


Następny artykuł » zamknij


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.