Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 - "Internet to więcej niż zabawa"

04-02-2011, 12:45

"Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - takie jest hasło przewodnie Dnia Bezpiecznego Internetu, który będzie obchodzony 8 lutego w ponad 70 państwach. W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów DBI - "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - ma za zadanie pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania, czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.

>>> Czytaj: Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych

Głównym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2011 w Polsce jest Konferencja Prasowa, która rozpocznie się 8 lutego o godz. 10.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/66. Konferencji towarzyszą Targi, w których uczestniczą instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych.

Poza tym w całym kraju odbędzie się wiele innych imprez w szkołach i innych instytucjach (na chwilę obecną zarejestrowano ich 619). Polskie Centrum Programu Safer Internet już od kilku miesięcy zachęca szkoły oraz inne instytucje i organizacje w całej Polsce do włączenia się w obchody DBI poprzez organizowanie lokalnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. W 2010 r. zrealizowano ponad tysiąc akcji związanych z ochroną najmłodszych internautów.

Wszystkie inicjatywy zgłoszone na stronie www.dbi.pl i zrealizowane do końca lutego wezmą udział w konkursie. Trzy najlepsze przedsięwzięcia szkolne otrzymają tablice multimedialne z projektorami ufundowane przez Fundację

W ramach międzynarodowych obchodów, 8 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych wypracowanych przez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem online z różnych krajów. Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce można znaleźć na stronie www.dbi.pl.

>>> Czytaj: Promocja bezpieczeństwa w sieci


Źródło: DBI
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31