Dwuskładnikowe uwierzytelnianie w Facebooku ustrzeże przed kradzieżą konta

17-05-2011, 20:46

Obecnie konto na Facebooku stosunkowo łatwo przejąć, szczególnie jeśli nie korzystamy z HTTPS.

O planach wprowadzenia dwuskładnikowego uwierzytelniania poinformowało niedawno Google, również społecznościowy gigant nie chce pozostawać w tyle, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

>>Czytaj także: Nvidia zawiedziona sprzedażą tabletów z Androidem

Sonda
Korzystasz z publicznych sieci WiFi?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Funkcję o nazwie "Zatwierdzanie logowania" można włączyć na Facebooku z poziomu menu "Konto", następnie wystarczy przejść do "Ustawienia konta", a na koniec "Zabezpieczenia konta". Teraz pozostaje już tylko zaznaczyć pole obok funkcji "Wymagaj wprowadzania kodu bezpieczeństwa wysłanego na mój numer telefonu".

Po tym jak przejdziemy proces konfiguracji, za każdym razem, gdy zalogujemy się do serwisu z nowego urządzenia, Facebook będzie wysyłał specjalne kody na telefon. Dopiero po ich przepisaniu do przeglądarki uzyskamy dostęp do swojego profilu.

Zatwierdzanie logowania w Facebooku
fot. - Zatwierdzanie logowania w Facebooku
Jak zauważa serwis Niebezpiecznik, usługa nie działa idealnie w polskich warunkach. Problemy mogą napotkać głównie klienci sieci Play, którzy zwyczajnie nie otrzymają na swój telefon wspomnianych powiadomień (Plus, Orange i Era nie mają z tym problemów).

Warto pamiętać, że bez stosowania HTTPS przejęcie naszej sesji podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi może okazać się niezwykle łatwe.

>>Czytaj także: Sony PSN powróci do Japonii dopiero po testach


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930