(akt.) Duża awaria. Nie działa Kwejk, Natemat.pl, PayU i in.

04-06-2012, 11:27

Dziś rano wiele popularnych serwisów zniknęło z sieci, a wśród nich m.in. Kwejk i Wykop. Ten drugi już działa, ale pojawiły się informacje o kolejnych awariach. Wiadomo już, że to efekt awarii w Beyond.pl, która nastąpiła w czasie rutynowych testów.

W chwili pisania tego tekstu nie działają następujące popularne serwisy: Kwejk.pl, PayU.pl, e24cloud.com, NaTemat.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, Komórkomania.

W sieci pojawiły się również informacje o awariach innych serwisów, takich jak Wykop. Money.pl i Tablica.pl. Obecnie wydają się działać. Z informacji podesłanych do DI przez internautów wynika, że Wykop zniknął z internetu po godz. 7:30.

Ponieważ awaria dotyczyła Wykopu i Kwejka, połączono ją z firmą Beyond.pl. Serwis Spidersweb.pl dowiedział się nieoficjalnie, że doszło do awarii zasilania, która poważnie zakłóciła pracę serwerów (zob. Przemysław Pająk, Poważna awaria – Wykop i Kwejk nie działają. NaTemat, Money.pl, PayU i inne też).

Dziennik Internautów próbuje uzyskać jakiś oficjalny komentarz od Beyond.pl. Na stronie firmy oraz jej blogu nie zamieszczono żadnych wzmianek o awarii. 

AKTUALIZACJA

Przedstawiciele Beyond.pl opublikowali poniższy komunikat na swoim koncie na Facebooku.

W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji - niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła część klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.

Firma Beyond.pl opublikowała też film wyjaśniający całe zamieszanie:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy