Dropbox z nowym interfejsem webowym

09-03-2012, 19:34

Z usługi Dropbox można teraz korzystać, posługując się wygodniejszym interfejsem - poinformowano na blogu narzędzia. Jest to odpowiedź na zmiany zaprezentowane wcześniej przez konkurentów.

Jak zapewnia zespół Dropboksa, zmiany pozwolą skoncentrować się użytkownikom na tym, na czym zależy im najbardziej. Problemu nie stanowi już na przykład przeciąganie poszczególnych plików do folderów czy zarządzanie nimi z poziomu menu kontekstowego.

Czytaj także: Wirtualny dysk od Google za kilka tygodni?

Po przejściu na stronę internetową Dropboksa nad plikami zobaczymy listę czynności, które możemy wykonywać z zaznaczonymi materiałami. Do dyspozycji mamy m.in. znaną z tradycyjnych systemów możliwość przenoszenia danych czy usuwania ich, ale również na przykład funkcję powrotu do wcześniejszej wersji niektórych plików.

Poprawiono również moduł przeglądania obrazów, a także grupowego zarządzania umieszczonymi na sieciowym dysku plikami. Na stronie Dropboksa nie będziemy już zmuszeni wykorzystywać specjalnych pól, by zaznaczać treści, a w tym celu wystarczy po prostu kliknąć na dany element (w przypadku większej ilości trzeba przytrzymać przy tym klawisz "Ctrl").

Nowy sposób zaznaczania plików w Dropboksie
fot. - Nowy sposób zaznaczania plików w Dropboksie
Warto przypomnieć, że Dropbox niedawno zaprezentował również funkcję automatycznego wysyłania zdjęć do sieciowego dysku. Pliki trafiają do chmury zaraz po stworzeniu, a stamtąd mogą być automatycznie pobierane na komputer biurkowy bądź dostępne do przeglądania z poziomu nowego interfejsu webowego.

Czytaj także: Nowy Dropbox ze wsparciem dla Androida 4.0


Źródło: Dropbox
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy