Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dropbox uruchomi chmurową usługę muzyczną? Miejmy nadzieję!

13-12-2012, 14:45

Dostęp do zbiorów muzyki z dowolnego urządzenia? Dropbox może po raz kolejny pokazać, że potrafi dogodzić użytkownikom...

Dropbox to pomimo rosnącej konkurencji jeden z najpopularniejszych dysków sieciowych. Firma nie chce na tym poprzestać i już teraz ogłosiła przejęcie spółki Audiogalaxy zajmującej się streamingiem audio.

Dropbox

Interfejs webowy Dropboxa pozwala na wygodny dostęp do plików.

Muzyczny Dropbox?

Sonda
Dropbox przygotuje muzyczną usługę chmurową?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na blogu Audiogalaxy trzej twórcy usługi nie kryją radości z zaistniałej sytuacji i ogromnych możliwości, jakie się przed nimi rysują. Wygląda na to, że również ponad 100 milionów użytkowników Dropboxa może wkrótce ucieszyć się ze zmian, jakie będą dotyczyć ich plików muzycznych przechowywanych w chmurze.

Warto zauważyć, że przejęcie nowej firmy może być po prostu zwiastunem lepszego odtwarzacza webowego w Dropboksie. Choć już od jakiegoś czasu usługa oferuje tego typu funkcje, wciąż wsparcie dla multimediów kończy się właściwie na ich odtwarzaniu ze strony internetowej czy w aplikacji na urządzeniu mobilnym (dopiero po pobraniu w całości).

Bez wątpienia realnym postępem byłoby jednak udostępnienie usługi chmurowej, która sprawi, że utwory przechowywane w Dropboksie można będzie odtwarzać na różnych urządzeniach równie łatwo, jak z lokalnego dysku twardego.

Konkurencja nie śpi

Niezwykle szybko rozwijają się również inne usługi chmurowe, często przygotowywane przez technologicznych liderów. Dysk Google wzbogacił się na przykład niedawno o nowe funkcje związane z pracą grupową, a prawdopodobnie już wkrótce zostanie zintegrowany z Google Music. Także Microsoft spaja swój ekosystem, rozwijając SkyDrive'a dla komputerów PC, smartfonów i konsol Xbox.

Zobacz: Który dysk chmurowy wybrać? Dropbox, Dysk Google czy może jeszcze inny?