DPTG chce pieniędzy od TP przed sądem w USA

14-12-2011, 12:14

Wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko TP w kolejnym kraju przez spółkę DPTG jest jedynie elementem strategii działań PR prowadzonych przez stronę duńską, a mających na celu wywarcie presji na TP oraz sądy badające sprawę - tłumaczy polski telekom.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Danish Polish Telecommunications Group (DPTG) rozpoczęło postępowanie egzekucyjne przeciwko Telekomunikacji Polskiej (TP SA) w Stanach Zjednoczonych i złożyło wniosek o zajęcie przepływów gotówkowych od amerykańskiego telekomu AT&T na rzecz TP SA.

Telekomunikacja Polska podkreśla, że te pozwy w żaden sposób nie wpływają na bieżącą działalność ani na sytuację finansową spółki. Wobec nieskuteczności działań prawnych podejmowanych przez DPTG spółka spodziewa się z jej strony kolejnych działań o charakterze medialnym.

Czytaj więcej o sporze DPTG i TP

Spór między TP a DPTG jest wciąż rozpatrywany przez sądy - 7 grudnia TP złożyła odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Wiedniu. W efekcie toczącego się postępowania w Austrii żaden wniosek DPTG złożony poza granicami Polski nie został rozpatrzony na korzyść tej firmy. Oprócz tego korzystna dla DPTG decyzja Trybunału Arbitrażowego z 24 sierpnia 2010 roku wciąż nie posiada mocy prawnej na terenie Polski.


Źródło: DI, TP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag TPSAtag TPtag telekomunikacjatag Stany Zjednoczonetag sporytag sądytag DPTG
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.