Dostań się szybciej na cmentarz dzięki aplikacjom mobilnym

31-10-2012, 13:58

Nowoczesne narzędzia mogą bardzo pomóc, ale również pokrzyżować niektóre plany...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przewrotny tytuł tego tekstu to nie przypadek. Zanim przejdziemy do listy narzędzi, które faktycznie mogą ułatwić podróżowanie w okresie świątecznym, trzeba przypomnieć również o tym, że wykorzystywanie telefonów w niektórych sytuacjach stwarza olbrzymie zagrożenie.

Popularne i niebezpieczne

Smartfony są obecnie tak popularne, jak jeszcze nigdy wcześniej, co z kolei sprawia, że na drodze musimy się mierzyć z dodatkowymi niebezpieczeństwami. Uwagę kierowców mogą teraz rozpraszać nie tylko krótkie wiadomości tekstowe, ale również aplikacje wymagające ciągłej obserwacji.

Łatwo przewidzieć, co może się stać, gdy zamiast uważnie przyglądać się zaśnieżonej i śliskiej drodze, skupimy się na obsłudze smartfona. Stłuczka to najbardziej w takim przypadku optymistyczna wersja wydarzeń. Ze swoich urządzeń warto korzystać więc mądrze, gdy rzeczywiście są do tego dobre warunki.

Zostaliście ostrzeżeni, a więc możemy już przejść do krótkiego przeglądu narzędzi, które pozwolą uniknąć korków i szybciej poruszać się autem w czasie świąt:

Mapy Google

Google Maps

Tej aplikacji nie trzeba z pewnością nikomu przedstawiać. Prawdopodobnie zainstalowana jest na zdecydowanej większości smartfonów z Androidem, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z ogromnej liczby funkcji, jakie oferuje ten pakiet.

Jednym z zastosowań, które bez wątpienia może się przydać w najbliższym czasie, jest możliwość wskazywania prędkości, z jaką poruszają się auta na różnych ulicach. Dobrze wiedzieć, że dane tego typu są odświeżane co kilkanaście minut, a więc jakość trasy można zbadać jeszcze przed tym, gdy wybierzemy się w podróż.

Aby skorzystać z funkcji monitorowania ruchu ulicznego, należy w narzędziu mobilnym kliknąć na napis "Warstwy", a następnie odszukać ikonkę "Ruch". W miejscu dróg na nasze aktualnie wyświetlone mapy nałożone zostaną dodatkowe nitki z kolorami. Im bardziej zielona, tym sprawniej przebiega ruch w danym miejscu. Jeśli na planowanej trasie przeważa kolor czerwony, rozważyć powinniśmy wybranie mniej uczęszczanych ulic. 

Tryb wyświetlający aktualne korki możemy włączyć również w webowej wersji Map Google. W prawym górnym rogu wystarczy odszukać rozwijane menu, z którego aktywować można dodatkowe warstwy. W tym przypadku całość nie nazywa się już jednak "Ruch", a po prostu "Korki".

Czytaj także: Mapy iOS 6 - porażka Apple w memach, demotach, grafikach...

Korkosfera

Kokosfera

Każdy, kto korzystał z map, jakie Apple zaserwowało użytkownikom najnowszej wersji iOS, z pewnością nawet nie zamierza szukać alternatyw dla Google Maps. W praktyce mamy jednak do dyspozycji również interesującą aplikację Korkosfera, która pomoże także w zdobyciu innego rodzaju informacji.

Mapy Google...Narzędzie Korkosfera dostępne jest dla użytkowników smartfonów, ale skorzystać możemy z niego również z poziomu przeglądarki internetowej. Poza danymi na temat zakorkowanych ulic, znajdziemy tam również informacje dotyczące ważnych punktów użyteczności publicznej, radarów czy robót drogowych. W skrócie, szybko dowiemy się, jakich miejsc na drodze lepiej unikać i gdzie będziemy musieli po prostu zdjąć nogę z gazu.

Niestety na tym kończą się zastosowania Korkosfery, a jeśli ktoś korzysta już z domyślnej aplikacji mapowej od firmy Google, praktycznie nie ma sensu instalować dodatkowego programu. 

Sieć niezbędna

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, co dla części użytkowników będzie oczywiste. Bez aktywnego połączenia z siecią możemy zapomnieć o tym, by na bieżąco monitorować korki w okolicy. Jeśli w smartfonie nie posiadamy wykupionego mobilnego pakietu danych, zawsze można przyjrzeć się trasie jeszcze w domu, z poziomu wygodniejszej przeglądarki na standardowym pececie.

Czytaj także: Apple skończyła z mapami Google, bo chciała nawigacji turn-by-turn?


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.