DogeCoin: waluta Pieseła, której ludzie naprawdę używają

23-12-2013, 11:56

Bitcoin jest dla Ciebie za drogi? Możesz zainwestować w DogeCoin, czyli walutę Pieseła. Jest w tym dużo żartu, ale ludzie naprawdę tę walutę kupują i starają się jej używać.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zapewne wiesz, czym jest Pieseł - internetowy mem z psem rasy Shiba. W języku angielskim ten sam mem określany jest jako Doge. Popularność memu jest ogromna, niektórzy uważają go za najlepszy mem 2013 roku, ale chyba nikt się nie spodziewał stworzenia waluty bazującej na memie.

DogeCoin, czyli PiesełMoneta

Taką właśnie walutą jest DogeCoin, czyli tak jakby "PiesełMoneta". Brzmi to jak żart, ale tę walutę można naprawdę nabyć i handlować nią. Droga nie jest. W chwili pisania tego tekstu cena 1 DOGE wynosi 0,00033 dolara (ostatnio rosła). Twórcy tej waluty planują, że będzie mogło istnieć 100 mld dogecoinów, podczas gdy w przypadku bitcoinów ten próg wynosi "tylko" 21 mln.

Wydobywanie dogecoinów można z powodzeniem prowadzić na zwykłym komputerze. Można chyba powiedzieć, że DogeCoin to po prostu bardzo tania i łatwo dostępna alternatywa Bitcoin. Może po nią sięgnąć każdy zainteresowany kryptowalutami bez konieczności nastawiania się na wielkie inwestycje. Są już osoby aktywnie handlujące tą walutą i sprzedające za nią prawdziwe przedmioty.

DogeCoin

Prawdziwy żart i prawdziwa waluta

Tu pojawia się pytanie - kto to zrobił i po co?

Jak informuje Business Insider, pomysłodawcą waluty jest Jackson Palmer, pracownik Adobe. Zażartował on na Twitterze, że ma zamiar zainwestować w DogeCoin. Otrzymał odpowiedzi zachęcające go do podjęcia tego kroku. Wreszcie zdecydował się kupić domenę DogeCoin.com i uruchomił stronę projektu.

Na wspomnianą stronę natknął się Billy Markus, który rozważał stworzenie własnej kryptowaluty. Dwaj panowie porozumieli się i uruchomili DogeCoin. Pomysł bardzo spodobał się użytkownikom serwisu Reddit, gdzie Pieseł jest popularny. W ramach serwisu działa już m.in. DogeMarket, gdzie ludzie oferują prawdziwe przedmioty za walutę Pieseła.

Sonda
Jesteś gotów zainwestować w DogeCoin?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Potrzeba drobnej kryptowaluty?

Nikt nie traktuje tej waluty bardzo poważnie. Nikt nie liczy na wzbogacenie się dzięki niej, ale to może być jej mocna strona. Ludzie coraz chętniej używają DogeCoin do wyrażania wdzięczności dla osób, które dokonują w internecie jakiś dobrych uczynków. Możliwe, że dzięki niskiej wartości przyczyni się ona do częstszego używania kryptowaluty w takich celach.

Cóż... internet bardzo często sprzyja realizacji niby głupich pomysłów, które potem zaczynają naprawdę działać. Tak samo było z samochodem z klocków lego, który naprawdę jeździ dzięki sprężonemu powietrzu.



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać








  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.