Dobra wiadomość – inwestorzy kapitałowi na rynku polskim są, mają pieniądze i łowią ciekawe pomysły

18-09-2014, 13:05

Jakie cechy musi mieć Twój pomysł, by zainteresować inwestora działającego w ramach funduszu venture capital? Czy koniecznie musi to być nowy Facebook? Czy musisz mieć działający produkt, czy wystarczy idea?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Magdalena Jagiełło-Szostak z zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego uważa, że takie (i inne) wątpliwości często zniechęcają ludzi z pomysłem na biznes do poszukiwania inwestora kapitałowego. Chcemy odczarować venture capital, pokazać innowatorom, że kapitał na realizację dobrze rokującego biznesu może pochodzić ze źródeł innych niż składka rodzinna, kredyt czy dotacja – mówi.

W tym celu, w październiku br. rusza kampania edukacyjna Krajowego Funduszu Kapitałowego „Venture Capital – więcej niż kapitał”. Od przyszłego miesiąca rozpoczną się nieodpłatne (wymagające jednak rejestracji) szkolenia i warsztaty regionalne prowadzone przez ekspertów pracujących na co dzień jako inwestorzy - partnerzy w funduszach venture capital czy aniołowie biznesu.

Daniel Kawoń z Zarządu KFK, sam inżynier górnictwa i geologii, zachęca do udziału innowatorów i przedsiębiorców także z branż innych niż ITC. ITC to najczęściej finansowana branża, gdyż rozwój tego typu produktu wymaga stosunkowo małych nakładów - mówi. - Ale wyjątkowe, rewolucyjne pomysły powstają przecież w takich branżach, jak inżynieria, biotechnologia, medycyna. Też mają szansę przekształcić się w produkt i działający biznes.

Szczegółowe informacje o terminach i miejscach szkoleń oraz formularze zgłoszeniowe zamieszczone zostaną na na stronie KFK.

Krajowy Fundusz Kapitałowy to pierwszy polski „fundusz funduszy”, który inwestuje w fundusze venture capital, a te z kolei - w polskie MŚP, szczególnie te innowacyjne. KFK dokapitalizował 17 funduszy, które zainwestowały ok. 185 mln zł w 92 projekty. Do rozdysponowania pozostaje jeszcze ponad 800 mln zł, przyjęty limit inwestycji wynosi 3 mln euro.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.