Do końca roku 42% pecetów pod kontrolą Windows 7

09-08-2011, 15:37

Desktopowa platforma od Microsoftu może się pochwalić ogromnym sukcesem. Obecnie zdecydowana większość nowych komputerów posiada zainstalowanego Windowsa 7.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Windows Phone nie cieszy się obecnie zbyt dużą popularnością, choć platforma nie traci już udziałów w mobilnym rynku na terenie Stanów Zjednoczonych. Znacznie lepiej prezentują się jednak wyniki flagowego produktu Microsoftu.

>>Czytaj także: Microsoft zapłaci za technologię zabezpieczającą Windowsa

Sonda
Jak oceniasz nowy program Nokaut?
  • bardzo dobrze
  • średnio
  • słabo
wyniki  komentarze

Według Gartnera do końca 2011 roku aż 42% wszystkich komputerów osobistych będzie posiadało zainstalowanego Windowsa 7. Jak zauważają analitycy, w tym roku średnio 94% nowych maszyn będzie sprzedawanych w systemem operacyjnym giganta z Redmond.

W ostatnim czasie jednak nieco spadło tempo przechodzenia na nową platformę w Europie Zachodniej, a także w Japonii, którą nawiedziły trzęsienia ziemi. W skali światowej aż 635 milionów nowych maszyn ma w tym roku zostać sprzedanych razem z Windowsem 7.

Również konkurencyjny Mac OS radzi sobie całkiem dobrze. W 2010 roku mogliśmy go znaleźć na 4% nowych komputerów osobistych, natomiast do końca tego roku wynik ma się poprawić do 4,5%. Długoterminowe analizy wskazują, że w ciągu najbliższych czterech lat desktopowy system od Apple'a będzie sprzedawany z 5,2% nowych komputerów.

Gartner jednocześnie nie wierzy w opanowanie rynku przez Chrome OS. Zdaniem analityków nowe systemy operacyjne powinny szukać swoich odbiorców raczej na tabletach, czytnikach oraz innych urządzeniach mobilnych.

>>Czytaj także: Skype i rozmowy wideo na Windows Phone?


Źródło: Gartner


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.