Do 12 września trwa nabór polskich startupów do akceleratora Axel Springer Plug and Play

27-08-2014, 18:25

Axel Springer Plug and Play to akcelerator internetowy założony w 2013 roku przez Axel Springer, jednego z udziałowców w Ringier Axel Springer we współpracy z akceleratorem Plug and Play z Doliny Krzemowej. Razem z Grupą Onet.pl szuka on w Polsce najbardziej obiecujących startupów.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Akcelerator internetowy to program edukacyjny dla nowo powstałych firm z obszaru nowych technologii. Wybrani uczestnicy podczas preselekcji jadą na kilka miesięcy w atrakcyjne dla przedsiębiorców miejsce (jak np. Dolina Krzemowa, Londyn czy Berlin), gdzie oprócz dobrych warunków do rozwijania swojego projektu otrzymują od akceleratora wsparcie w postaci warsztatów, mentoringu i spotkań z wartościowymi osobami (ekspertami z różnych dziedzin, doświadczonymi przedsiębiorcami, inwestorami etc). Akcelerator nie tylko finansuje pobyt,  ale dodatkowo zapewnia przedsiębiorcom gotówkę pozwalającą wygodnie przeżyć czas akceleracji, w zamian zaś obejmuje niewielki (zwykle kilkuprocentowy) udział w firmie.

Od najbliższej, piątej rundy, Axel Springer Plug and Play otwiera się także na firmy z Polski, szukając razem z Grupą Onet.pl najbardziej obiecujących startupów. Program skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców działających w obszarze gospodarki cyfrowej (media, reklama, e-commerce etc.). Do 12 września wszystkie osoby zainteresowane udziałem w akceleratorze mogą aplikować do najbliższej rundy. Zgłoszenia na kolejne przyjmowane będą w sposób ciągły (rundy odbywają się co cztery miesiące).

Aby zgłosić się, należy wypełnić formularz na stronie www.axelspringerplugandplay.com/apply/. Wybrane firmy zostaną zaproszone na spotkanie 19 września do Krakowa, gdzie będą prezentować swoje biznesy, a zespół składający się z przedstawicieli Onetu, Axel Springera oraz amerykańskiego Plug and Playa wybierze te najbardziej obiecujące.

Zakwalifikowane do akceleratora startupy spędzą następnie trzy miesiące w Berlinie, w trakcie których - oprócz rozwijania swojego projektu - będą miały szanse skorzystać ze wsparcia obejmującego:

  • początkowe finansowanie w wysokości 25 tysięcy euro,
  • miejsce do pracy w doskonale wyposażonym biurze w dzielnicy Kreuzberg, w atmosferze kreatywności, gdzie oprócz startupów z różnych krajów na co dzień pracują także artyści,
  • dostęp do ponad stu mentorów - ekspertów w różnych dziedzinach biznesu online, technologii, finansów, marketingu i innych,
  • udział w licznych kilkugodzinnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów w rozmaitych przydatnych dziedzinach, np. marketing online, kontakty z inwestorami etc.,
  • spotkania, w których biorą udział przedstawiciele szybko rozwijającego się berlińskiego ekosystemu startupowego (inni przedsiębiorcy, inwestorzy, naukowcy etc.),
  • dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów Axel Springer obejmującej dziesiątki firm internetowych w wielu krajach (w tym oczywiście w Polsce - portal Onet i porównywarkę Skąpiec),
  • szansę na kolejne finansowanie - udział w Demo Day, czyli prezentacji swojego projektu dla grona lokalnych i międzynarodowych inwestorów.

Program nie kończy się na Demo Day - zespół i sieć programu Axel Springer Plug and Play wspiera swoich uczestników także po jego zakończeniu. Ponadto wybrane firmy otrzymują propozycję wyjazdu do Krzemowej Doliny i prezentowania swoich projektów także tamtejszym inwestorom.

W zamian za udział w programie Axel Springer Plug and Play otrzymuje pięć procent udziałów w danej firmie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie akceleratora www.axelspringerplugandplay.com oraz w poniższym filmie:

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero - holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31