Deweloperzy już lubią Windows Phone 7

25-08-2010, 13:58

Już 300 tys. razy pobrano narzędzia dla programistów, które umożliwią przygotowywanie aplikacji dla Windows Phone 7. Staje się jasne, że Windows Phone Marketplace nie będzie świecił pustkami.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W tej chwili dostępna jest wersja beta narzędzi programistycznych dla Windows Phone 7. Ich ostateczna wersja ma się pojawić w połowie września.

Zanotowanie 300 tys. pobrań już na tym etapie świadczy o tym, że deweloperzy chcą tworzyć aplikacje w oparciu o technologie Microsoftu, takie jak Silverlight, XNA lub Visual Studio 2010. Nawet jeśli tylko co trzecie pobranie Windows Phone Developer Tools przełoży się na nową aplikację dla WP7, to mamy niemałą liczbę 100 tys. aplikacji.

>>> Czytaj: Microsoft prezentuje prototyp swojego nowego smartfona

Informacja o liczbie pobrań narzędzi dla programistów znalazła się na blogu Microsoftu. Można tam również znaleźć nazwy większych firm, które współpracują z Microsoftem, aby zapewnić odpowiednią jakość aplikacji. Wśród tych partnerów znalazły się m.in. eBay, Associated Press, photobucket i in.

Microsoft chce, aby Windows Phone Marketplace był dla deweloperów przyjazny i przejrzysty. W tym celu gigant opublikował zaktualizowany dokument opisujący politykę sklepu. W najbliższych tygodniach wybrani deweloperzy uzyskają możliwość przesyłania swoich aplikacji do sklepu i przetestowania mechanizmu ich certyfikacji.

W ubiegłym tygodniu Microsoft zaprezentował mobilną wersję usługi Xbox Live, która będzie dostępna na urządzeniach z Windows 7. Stało się jasne, że smartfony z WP7 będą interesować graczy. Już na samym początku pojawi się 60 tytułów gier, wśród których będą produkcje znane z konsoli Xbox.

Gry to jednak nie jedyny obszar, w którym Windows Phone 7 może być mocny. Microsoft oferuje przecież integrację telefonów i komputerów w firmie dzięki takim rozwiązaniom, jak Office, Sharepoint oraz Exchange. Firmy lubią kupować produkty, które pasują do rozwiązań zakupionych przez nie wcześniej. Dzięki temu Windows Phone 7 może lepiej przyjąć się w środowisku biznesowym niż iPhone i Android. Wsparcie od zewnętrznych deweloperów to kolejny element, który pomoże w promowaniu WP7  jako pożytecznego systemu.

>>> Czytaj: Microsoft bliżej startu Xbox Live na Windows Phone 7


Źródło: Windows Team Blog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.