Dell sprytnie połączył netbooka i tablet (wideo)

15-09-2010, 12:06

Netbook schowany w tablecie? Czemu nie! Właśnie coś takiego pokazała firma Dell na konferencji Intel Deweloper Forum. To chyba najbardziej udane z dotychczas stworzonych połączeń komputerów tradycyjnych i dotykowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przedwczoraj w Dzienniku Internautów wspominaliśmy o dwuekranowym laptopie Acera. Przy okazji zwracaliśmy uwagę na to, że wiele firm eksperymentuje z łączeniem uznanych rozwiązań (takich jak tradycyjna klawiatura) z dotykowymi ekranami i powierzchniami. Tablety nadają się bowiem do rozrywki, ale nie do regularnej pracy. Urządzenia do zastosowań profesjonalnych ciągle czekają na dotykową rewolucję. W czasie tego oczekiwania powstają konstrukcje naprawdę oryginalne, takie jak choćby SketchPad firmy MSI.

Na trwającej konferencji Intel Developer Forum firma Dell przedstawiła ciekawą hybrydę tabletowo-netbookową - urządzenie Inspiron Duo. Jest to komputer z 10-calowym ekranem działający pod kontrolą systemu Windows 7 z procesorem Intel Atom N550. W przypadku tego urządzenia najciekawsza jest zewnętrzna konstrukcja.

>>> Czytaj: Acer: trochę tablet, trochę laptop

Inspiron Duo może wyglądać jak typowy tablet z czerwoną ramką wokół ekranu. Użytkownik może rozłożyć urządzenie w podobny sposób, jak otwiera się książkę. W środku znajduje się klawiatura. Ekran można wtedy odwrócić w stronę użytkownika, gdyż w ramce ma on możliwość obracania się wokół własnej osi. Film pod tym tekstem pokazuje efektowną przemianę (niecierpliwi mogą przewinąć film od razu o 3 min 30 s do przodu, aby to zobaczyć).

Do urządzenia można dokupić specjalną stację dokującą, ale nie wzbudziła ona takiego entuzjazmu, jak obudowa. Urządzenie ma się pojawić na rynku w przyszłym roku. Na filmie widać, że nie działa jeszcze całkiem płynnie.


Źródło: YouTube


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.