Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Debaty będą miały wpływ? Sondaże i kursy na wybory w USA

27-10-2020, 09:53

W tegorocznej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych miało dojść do trzech debat kandydatów na prezydenta USA. Z powodu koronawirusa doszło jednak do dwóch, a po ostatniej debacie wiemy tyle, że… wszystko wciąż jest możliwe. Kto jest faworytem bukmacherów?

Po wyborach prezydenckich w Polsce i zażartej walce dwóch głównych kandydatów, napięcie towarzyszy również wyborom w USA. Starcie Trump vs. Biden przykuwa uwagę, obie strony robią wszystko by wygrać. W Stanach Zjednoczonych wszyscy prześcigają się w wyborczych analizach, przewidywaniach i sondażach. Swój punkt widzenia przedstawiają także zakłady bukmacherskie, bo kursy również sugerują końcowe rozstrzygnięcia.

flaga usa wybory zakłady

Wybory prezydenckie USA. Kursy zmienne

Akurat bukmacherskie kursy są aktualizowane i są bardzo czułe na wydarzenia podczas kampanii wyborczej. Było to widać w momencie ogłoszenia Joe Bidena jako głównego kandydata z ramienia Partii Demokratycznej, czy w momencie zakażenia koronawirusem przez obecnie urzędującego prezydenta. Sondaże od pewnego czasu wskazywała, że przewaga jest po stronie kandydata ubiegającego się o ten urząd. Problem w tym, że w 2016 roku Hillary Clinton także była faworytką, a prezydentem nie została. Czy historia się powtórzy?

Swing states zadecydują?

Obecnie trudno przewidzieć, bo nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak ostatnie rozłożą się głosy elektorskie. Walka w tzw. swing states trwa. Na świeczniku jest przede wszystkim Floryda, która jest dużym i ważnym stanem z niejednorodnym elektoratem. Bukmacher STS do swojej oferty dodał możliwość obstawiania zwycięzcy w poszczególnych swing states. Floryda według analityków jest najtrudniejszym stanem do obstawiania. Takich stanów jest jednak więcej, bo nie jest powiedziane, że ludzie tam mieszkający zagłosują identycznie, jak cztery lata temu. W 2016 roku Trump w kilku przypadkach wygrał dzięki minimalnej przewadze. A od tego czasu w USA wiele się działo. 

Różne opinie po debacie prezydenckiej

Czy debaty prezydenckie w USA mogą znacząco wpłynąć na zmianę trendu? Możliwe, ale kłopot w tym, że nawet w Stanach Zjednoczonych mają problem z realnym ocenianiem wyniku debaty. 22 października odbyło się drugie starcie kandydatów, po którym nie wiemy zbyt wiele. Niby obaj politycy poruszali najważniejsze kwestie, odnosili się do pandemii, Rosji, rodziny, kwestii rasowych, ale uczucia wszyscy mają mieszane. Z jednej strony zapamiętane zostanie ostentacyjne spoglądanie na zegarek przez Bidena w momencie, gdy Trump mówił o kwestiach rasowych i rasizmie. Ale z drugiej większość sond i sondaży w portalach społecznościowych wskazuje Trumpa jako zwycięzcę. Z kolei wg stacji telewizyjnej CNN, to Biden wygrał debatę. W amerykańskich mediach znajdziemy wiele przeciwnych sondaży. 

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Zwycięzcą będzie kandydat, który uzyska minimum 270 głosów elektorskich. Od dłuższego czasu trwa głosowanie korespondencyjne, które w tym roku bije rekordy popularności, bo już kilka milionów Amerykanów zdecydowało się na ten wariant.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:


fot. Allegro