David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo, by walczyć z piractwem

03-02-2011, 10:06

Znany francuski didżej jest zdziwiony wszechobecną walką z piractwem. Jego sposób walki z tym zjawiskiem także może zaskakiwać.

Dzielenie się muzyką bez naruszania prawa nie jest pomysłem nowym i jakiś czas temu wspominaliśmy w Dzienniku Internautów o serwisie, który próbuje taki model wprowadzić.

>>Czytaj także: Muzyka za darmo, także na żądanie

Sonda
Wytwórnie powinny rozdawać część muzyki?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tymczasem David Guetta, francuski muzyk, który ma na swoim koncie utwory takie, jak "The World Is Mine", "Love Is Gone" czy "People Come, People Go", proponuje, by to wytwórnie rozdawały choć część muzyki, filmów czy zdjęć.

Jak sam wspomina dla Daily Star, "nigdy zbytnio nie denerwowało mnie piractwo w sieci". Dodaje także, że należy po prostu zaakceptować sposób, w jaki ludzie dzielą się muzyką i przestać wydawać bardzo duże sumy na walkę z takimi przyzwyczajeniami. Niemal identyczne poglądy w tej kwestii ma Sean Parker, znany szerzej jako twórca Napstera i udziałowiec w Facebooku.

Guetta na jednym z koncertów.
fot. MGSpiller (lic. CC-BY) - Guetta na jednym z koncertów.
Guetta wspomina także: Czasem musisz rozdać trochę treści, nawet jeśli to nie przyniesie ci pieniędzy. To nie musi być muzyka, to mogą być filmy, obrazy i tak dalej.

Jednoosobowy apel prawdopodobnie niewiele zmieni, jednak wygłaszanie takich opinii zwykle spotyka się z uznaniem internautów.

>>Czytaj także: Microsoft i MySpace połączy muzyka?


Źródło: DisplaySpy
Tematy pokrewne:  

tag zdjęciatag piractwotag muzykatag Guettatag filmytag DJtag didżejtag David Guetta
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31