Czytnik Google ze wsparciem dla Google+

02-11-2011, 10:28

Nowa szata graficzna znana z usługi Google+ zawitała wreszcie również do popularnego czytnika kanałów RSS.

Wyszukiwarkowy gigant poinformował na swoim blogu, że Czytnik zyskał nowy, prostszy wygląd. Oprócz tego usługa ma również działać szybciej i być lepiej zintegrowana z Google+.

Czytaj także: Nowy Gmail już dla wszystkich (wideo)

Google już niedługo po zaprezentowaniu własnego serwisu społecznościowego, rozpoczął integrację wszystkich swoich najpopularniejszych narzędzi z Google+. Czytnik, z którego chętnie korzystają osoby śledzące wiele źródeł informacji, znajdował się na końcu kolejki programów czekających na odświeżenie, a zatem wielu internautów liczyło, że zaprezentowane zostaną rewolucyjne nowości.

Nic takiego się jednak nie stało, a Czytnik Google obok prostszego motywu zyskał jedynie integrację z Google+. Aby nie dublować funkcji społecznościowych, z usługi zniknęła możliwość dzielenia się i komentowania wybranych wiadomości bezpośrednio w ramach czytnika.

Dzielenie się wiadomością w Google+
fot. - Dzielenie się wiadomością w Google+
Niezadowoleni ze zmian internauci, mogą skorzystać z funkcji eksportu listy subskrybowanych kanałów. Wystarczy w ustawieniach czytnika przejść na stronę "Import/Export", gdzie znajdziemy listę linków do pobrania. Ściągniętą w ten sposób bazę możemy zaimportować do innego webowego czytnika RSS bądź skorzystać ze "standardowej" aplikacji, instalowanej na lokalnym komputerze.

Czytaj także: Google wprowadza ograniczenia do API map


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy