Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Każdy z nas spotkał się kiedyś ze znakami poziomymi. Możemy je zobaczyć na halach produkcyjnych, w sklepach i na ulicy. W każdym miejscu wyglądają trochę inaczej i mają inne zadania. Znajomość ich przeznaczenia znacząco wpływa na bezpieczeństwo pracowników magazynów, a także osoby prywatne, poruszające się po drogach czy w pobliżu niebezpiecznych miejsc. Sprawdzamy, gdzie można spotkać malowanie znaków poziomych i jak je interpretować.

Czym są znaki poziome i gdzie je spotkamy?

Rodzaje znaków poziomych

Oznakowanie poziome jest szczególnie ważne w miejscach szczególnie niebezpiecznych, takich jak:

  • magazyny,

  • hale produkcyjne,

  • skrzyżowania, przejścia dla pieszych i parkingi.

W celu oznakowania poziomego stosuje się malowanie linii, najczęściej żółtych, aby były doskonale widoczne już z daleka. Na ulicach możemy też spotkać oznakowanie czarno-białe lub żółto-czarne. Kolory zależne są od pełnionej funkcji i muszą być zgodne z obowiązującymi normami BHP.

Kiedy sprawdza się malowanie znaków poziomych?

Oznakowanie poziome odgrywa istotną rolę w zakresie bezpieczeństwa. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie istnieją zagrożenia. Znaki poziome mają za zadanie tworzyć ciągi komunikacyjne w miejscach, w których koniecznie trzeba zadbać o organizację ruchu. To najczęściej wykorzystywane jest w obiektach przemysłowych, gdzie często używa się wózków widłowych. Oznakowania poziome zwiększają bezpieczeństwo pracowników, ale też towarów. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko uszkodzenia paczek i całych palet.

Oznakowanie poziome dróg spotkamy też na parkingach, gdzie pasy na podłożu wyznaczają miejsca postojowe. Malowanie oznaczeń poziomych wskazuje też kierunek ruchu i wyznacza pierwszeństwo. W życiu codziennym najwięcej daje nam malowanie pasów drogowych na skrzyżowaniach. Dzięki nim piesi są bezpieczniejsi i mogą swobodnie poruszać się po ulicach.

Jakie oznaczenia poziome wybrać?

Oznakowanie poziome parkingów, dróg i magazynów ma określone zasady. Wynika to z tego, że znaki BHP zawsze muszą być czytelne, także dla nowych pracowników. Wciąż jednak mamy wybór.

Stawiając na malowanie znaków poziomych przez firmę Malowanielinii.pl sp. z o. o. można wykonać pełne oznakowanie poziome grubowarstwowe lub cienkowarstwowe. Pierwsze wyróżnia się dużą odpornością na ścieranie. Stosowane jest do oznakowania poziomego dróg. W halach i magazynach zwykle robi się oznakowanie poziome cienkowarstwowe. Lepiej sprawdza się ono do jazdy wózków widłowych.

Niezależnie, jakie znaki poziome wybierzemy, ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i lepszej organizacji ruchu. Pracownicy magazynów i hal produkcyjnych powinni je znać tak dobrze, jak kierowcy znają znaki drogowe.

Malowanie linii - MalowanieLinii.pl

Adres firmy:
Krzycka 71a/2, 53-019 Wrocław

Telefony:
+48 795 466 885
+48 601 304 306

Strona WWW:
https://malowanielinii.pl/

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *