Czy wolna kultura jest legalna? - konferencja

09-04-2008, 22:26

W trzecią rocznicę wprowadzenia do Polski licencji Creative Commons odbędzie się konferencja naukowa pn. "Czy wolna kultura jest legalna? Licencje Creative Commons w polskim prawie autorskim".

Licencja Creative Commons (CC) to alternatywny, nowoczesny model prawa autorskiego opartego na zasadzie "pewne prawa zastrzeżone". W przeciwieństwie do wciąż powszechnego modelu "wszelkie prawa zastrzeżone", CC odzwierciedla społeczne potrzeby, powstałe w związku z niezwykle szybkim w ostatnich latach postępem technologicznym oraz zyskującą ogólnospołeczną aprobatę ideą wolnej kultury i nauki.

Jednocześnie licencja ta nie marginalizuje roli, ani woli twórców, ale umożliwia im wybór - czy chcą bezwarunkowo dzielić się swoją twórczością, czy też dzielić się, ale zastrzegając pewne prawa do swojej własności intelektualnej.

Celem konferencji, organizowanej pod koniec kwietnia br. przez Creative Commons Polska oraz Koło Naukowe Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest prezentacja zagadnień związanych z wolnymi licencjami Creative Commons oraz dyskusja na temat ich stosowania na gruncie polskiego prawa i prawnych możliwości rozwoju wolnej kultury.

Na konferencji zostaną przedstawione między innymi tematy poruszone w czasie spotkania Creative Commons Polska ze STOART-em, które odbyło się 2 kwietnia br.

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia 2008 roku w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28), w godzinach 9.00-17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące spotkania znajdziecie na stronie www.creativecommons.pl/konferencja/


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag konferencjetag Creative Commons
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy