Czy wiesz co robi Twój pracownik na telefonie?

30-03-2021, 14:53

Współczesne telefony służbowe to mobilne centra danych – obsługujące firmową pocztę elektroniczną, przechowujące setki kluczowych dla przedsiębiorstwa dokumentów i danych oraz udostępniające aplikacje, niezbędne do codziennej pracy. Część pracodawców ma w związku z tym uzasadnione obawy, co do bezpieczeństwa przechowywanych na takich telefonach danych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak podkreśla Łukasz Jamroży, ekspert w zakresie rozwiązań Mobile Device Management (MDM) od Hexnode, istnieją sposoby, dzięki którym służbowe smartfony mogą być otoczone skuteczną i zautomatyzowaną ochroną.

- System Mobile Device Managment to kompletne systemy bezpieczeństwa dla firmowych tabletów i smartfonów. Chronią przed zagrożeniami szyfrującymi, a także przed próbami kradzieży danych przez pracowników. Dodatkowo umożliwiają monitorowanie pracowników oraz automatyzację działania urządzeń w konkretnych lokalizacjach – wszystko po to, by podnieść wydajność pracy i zapewnić firmie skuteczną ochronę -  wskazuje Łukasz Jamroży, product manager Hexnode. 

MDM to rozwiązania służące do zarządzania firmowymi urządzeniami mobilnymi. Pozwalają one m.in. blokować konkretne urządzenia, jeżeli zostaną one skradzione, usuwać z nich zdalnie dane. Wystarczy, że pracownik poinformuje administratora, że zgubił telefon, a ten z poziomu konsoli zarządzającej zablokuje dostęp do utraconego urządzenia. Rozwiązania takie jak Hexnode MDM pozwalają dodatkowo na tworzenie  polityk bezpieczeństwa, które inicjują pewne działania po wejściu pracownika w konkretny obszar geograficzny (tzw. geofencing). Dzięki temu możliwe jest m.in. automatycznie przełączanie się na korzystanie przez telefon z fimowej sieci wi-fi czy też blokowanie możliwości otwierania konkretnych dokumentów poza obszarem firmy. 

To co istotne zarówno dla właściciela firmy jak i pracownika, to fakt, że działanie konkretnych reguł można ustalać nie tylko w obrębie określonych lokalizacji, ale również w określonych godzinach. 

Rozwiązania Mobile Device Management  zapewniają:

  1. Możliwość lokalizacji oraz blokowania skradzionego telefonu,
  2. Automatyzację działania urządzenia mobilnego w zależności od konkretnej lokalizacji
  3. Ochronę firmowych danych,
  4. Monitoring czasu i sposobu pracy pracowników.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.