Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Czy Uber i inne podmioty gospodarki współdzielonej muszą wejść w konflikt z polskim prawem?

PATRONAT MEDIALNY 15-11-2016, 06:16

21 listopada w Campus Warsaw odbędzie się pierwsze z serii spotkań Prawo Gospodarki Społecznościowej. Jego zdaniem będzie zgromadzić ekspertów reprezentujących zarówno środowiska prawnicze, jak i biznesowe w celu znalezienia odpowiedzi na pytania, które pojawiają się wraz z ekspansją modelu transportu współdzielonego.

Transport współdzielony jest elementem szerszego zjawiska, jakim jest sharing economy (gospodarka współdzielona, gospodarka współpracy). W toku ostatnich miesięcy nasilają się kontrowersje związane z jego statusem prawnym w Polsce. “Znalezienie wypadkowej pomiędzy oczekiwaniami i potrzebami wszystkich interesariuszy: firm, kierowców, miast, taksówkarzy, staje się głównym wyzwaniem stojącym przed branżą transportu współdzielonego” – ocenia Marcin Giełzak z Fundacji WE the CROWD, współorganizatora wydarzenia.

Prawo Gospodarki Społecznościowej ma być formatem, w ramach którego eksperci oraz wszyscy, których interesuje tematyka sharing economy, będą mogą się spotkać, wymienić wiedzą, doświadczeniami, inicjatywami badawczymi, kontaktami – podkreśla Ewa Fabian, prawniczka i pomysłodawczyni cyklu. – Zależy nam na tym, aby głos zabrali profesjonaliści nastawieni na praktyczne rozwiązania - prawne, biznesowe, społeczne - które będą wynikały ze zrozumienia zmian, które właśnie obserwujemy.

Wśród prelegentów znajdują się zarówno prawnicy, reprezentujący kancelarie, takie jak JSlegal oraz Gessel, jak również eksperci oraz praktycy na co dzień działający w obszarze gospodarki współdzielonej. Ich unikalna wiedza i doświadczenia pomogą w odpowiedzi na pytania o to, jak Komisja Europejska i UOKiK podchodzą do transportu współdzielonego, jak wygląda on w kontekście naszego prawa oraz jak regulacje wpływają na jego rynkowy potencjał. Nie zabraknie też porównań i odniesień do sytuacji w innych krajach i systemach prawnych. Sesję zamknie dyskusja z udziałem wszystkich zebranych.

Wyzwania transportu współdzielonego #PeGoS

Organizatorzy:

Fundacja WE the CROWD to pierwszy w Polsce think-tank oraz środowisko zajmujące się tematyką gospodarki społecznościowej, w szczególności: crowdfundingu, crowdsourcingu oraz otwartej innowacji. Fundacja popularyzuje te zjawiska poprzez działalność pisarską i publicystyczną, m.in. podręcznik “Crowdfunding” (Onepress 2015), organizację wydarzeń, szkoleń oraz prelekcji, a także redagowanie serwisu wethecrowd.pl.

Fundacja E-waluacja działa na rzecz wspierania gospodarki opartej na wiedzy oraz wykorzystuje podejście interdyscyplinarne poszukując odpowiedzi na pytanie, jak oceniać wartość kreatywności i innowacji w zmieniającym się świecie. Wspiera m.in. innowatorów, startupy, mikroprzedsiębiorców, naukowców, artystów przez dostarczanie wiedzy i tworzenie platform wymiany wiedzy.

Bilety i formularz kontaktowy dostępne są pod adresem: www.eventbrite.co.uk/e/wyzwania-transportu-wspodzielonego-pegos-tickets-28858536660


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *