Czy picie kawy to rytuał?

03-09-2015, 03:18

Przyrządzanie i spożywanie napojów w naszym rejonie geograficznym dalekie jest od ceremoniałów rodem z Dalekiego Wschodu. Jednak i my lubimy swoje małe rytuały, a kawa towarzyszy nam w nich na co dzień.

kawaDzień bez kawy wyobrazić sobie mogą jedynie ci, którzy nie piją jej wcale. Jest równie niezbędna, co woda do picia czy powietrze do oddychania. Spełnia w naszym życiu rolę ważną, o czym wiedzą wszyscy rozpoczynający dzień pracy od filiżanki tego naparu, kiedyś szklanki z kawą „po turecku na sposób polski”, osławioną w kultowych filmach Barei. I chociaż teraz jej miejsce zajęła filiżanka z aromatyczną kawą przyrządzaną w wersji instant, to charakter poranków się nie zmienia – kawowy zapach dobiegający z kuchni jest ich nieodłączną częścią.  

Kawę pijemy, ponieważ kolejne jej porcje wyznaczają etapy naszego dnia lub dlatego, że zwyczajnie ją lubimy. Pozostaje kwestia doznań towarzyszących jej spożywaniu, które często, proporcjonalnie do ilości wypitych filiżanek, powszednieją. Często też zdarza się, że chwile przeznaczone na wypicie kawy umykają niepostrzeżenie – wystarczy, że nasza uwaga zostanie skierowana na ekran laptopa. Jak odczarować codzienną kawę i na nowo cieszyć się z jej aromatu i smaku?

Codziennym, jednakowo tworzonym rytuałom, takim jak zalewanie zmielonej lub rozpuszczalnej kawy wrzątkiem, wystarczy dodać nieco improwizacji i poszerzyć paletę smaków kojarzonych z kawą. Zamiast parującej aromatem filiżanki z czarnym naparem, przynieśmy powoli budzącemu się partnerowi lub partnerce kawową niespodziankę ze spienionym mlekiem i zręcznie wykonanym rysunkiem ze smacznej posypki na białej powierzchni. Jak to zrobić łatwo  szybko i efektownie? Warto zerknąć na stronę: http://przepisynakawe.pl/porada/posypki-do-kawy-11/. Tak przygotowana kawa może również towarzyszyć nam przy tych chwilach spędzanych razem, które warto ocalić od zapomnienia. Zarówno smaki kompozycji, które stworzymy, jak i ich kształty możemy dowolnie zmieniać, przez co nadamy codzienności zupełnie niepowtarzalny wygląd i aromat. A zmieniając każdy dzień od jego zarania sprawimy, że stanie się niepowtarzalny i wart tego, by go zapamiętać.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja Twojej firmy pojawiła się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl.
Redakcja DI nie odpowiada za treść i poglądy zawarte w informacjach prasowych i publikacjach opłaconych.


Tematy pokrewne:  

tag kawa
To warto przeczytaćfot. Polyfot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: