Czy domena .eu jest potrzebna mojej firmie?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 31-10-2012, 08:54

Firmy coraz chętniej promują nazwę internetową z rozszerzeniem .eu i wpisują ją w swój model biznesowy.

Z raportów branżowych wynika, że w ubiegłym roku w jedenastu krajach unijnych zanotowano wzrost ilości domen europejskich przekraczający 10 procent. Co ciekawe, domeny .eu w porównaniu z innymi domenami cechowały się ponadprzeciętnym poziomem odnowienia.

Co z tego wynika? Firmy coraz chętniej promują nazwę internetową z rozszerzeniem .eu i wpisują ją w swój model biznesowy. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z europejskiej integracji na wielu płaszczyznach, dającej dużo większe możliwości niż działalność lokalna.

Domenę europejską warto zarejestrować choćby z uwagi na 500 milionów obywateli w 27 państwach, którzy stają się potencjalnymi kontrahentami lub klientami. Zdaniem wielu przedsiębiorców adres internetowy jest dla ich organizacji jednym z najważniejszych elementów wizerunkowych, a jego łatwe odnalezienie przez jak największe grono potencjalnych klientów staje się priorytetem.

- Dla wielu naszych klientów istotną kwestią jest prestiż przedsiębiorstwa. Posiadanie domeny .eu jest jasnym sygnałem, że firma nie ma granic i jest nowocześnie zarządzana. Jeśli działamy na rynku europejskim, obok domen krajowych, powinniśmy zadbać, by w naszym portfolio pojawiło się rozszerzenie .eu – mówi Karolina Jekel, Kierownik BOK w Domena.pl

Warto jeszcze wspomnieć o zjawisku cybersquattingu, a więc zajmowania domen z nazwami marek przez nieuczciwych handlarzy, którzy chcą sprzedawać takie domeny z zyskiem lub działać na szkodę wizerunkową danego przedsiębiorstwa. - Najlepszym zabezpieczeniem przed taką działalnością jest ochrona swojej marki i rejestracja domen w wielu rozszerzeniach, także w europejskim – dodaje Karolina Jekel.

Sprawdź czy domena .eu z nazwą Twojej firmy jest wolna na stronie: www.domena.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Lisa


fot. Danny144  
znajdź w serwisie
kalkulator OC mfind
pozycjonowanie


Aplikacja InPost Mobile

zabawki dla dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: